Ara

Yasemin Ergene Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Yasemin Ergene Kimdir: Yasemin Ergene İzzet Özilhan Kimdir, Yasemin Ergene Yaş, Yasemin Ergene Nereli, Yasemin Ergene Hayatı Kısaca, Yasemin Ergene Evlimi, Yasemin Ergene Eşi Kim?, Yasemin Ergene Boyu ve Kilosu hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını Yasemin Ergene biyografisinde bulabilirsiniz.

Yasemin Ergene Kimdir?

Adı Soyadı: Yasemin Ergene
Doğum Tarihi: 22 Ocak 1985  
Nereli: Hamburg Almanya 
Burcu: Kova Burcu 
Kilosu:  58 kg
Boyu: 174 Cm
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi:  Koyu Kahverengi
Eğitim Durumu: İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunu
Sevgilisi: Yok
Evli mi: Evet  
Eşi: İzzet Özilhan
İnstagram Hesabı: www.instagram.com/yaseminozilhan
Twitter Hesabı: twitter.com/yaseminozilhan
Facebook Hesabı:  Mevcut Değil
 
Yasemin Ergene Hayatı Kısaca

Almanya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Hamburg’da 1985 yılında hayata gözlerini açmıştır. 3 kardeşe sahiptir. Yasemin Ergene 3 yaşına geldiğinde ailesi Türkiye’ye dönmeye karar verir. Tekirdağ’da Mürefete kasabasına yerleşirler. Yasemin Ergene liseye kadar bu kasabada yaşamaya devam eder. 15 yaşına geldiğinde Gaye Sökmen Ajans Elite Model Look Yarışmasında son 10 kişi içinden biri olmuştur. 2003 senesi Miss Turkey isimli yarışmada da son 10 içinde kalmayı başarmıştır.

Mezuniyet ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezinde Tiyatro için gerekli eğitimleri alır ve sanat dünyasına girer. İlk dizisi 2002 senesinde ekranlara gelen Koçum Benim olmuştur.  Yasemin Ergene ilk sinema deneyimini 2004 senesinde yapılmış olan Vizontele Tuba ile gerçekleştirmiştir.  Çocuğun Var Derdin Var adlı dizide rol aldıktan sonra Can Gürzap tarafından verilen diksiyon derslerini aldı.

Aşk Oyunu isimli dizide hayat verdiği Ekin karakteri çok sevildi ve Yasemin Ergene birden popüler bir sanatçıya dönüştü. Migros, Ecobella vb. markaların reklamlarında oynadı.

2006 yılından 2010 yılına kadar olan sürede Doktorlar dizi ile karşımıza gelen Yasemin Ergen’in aklımıza kazındığı o nikah sahnesi tüm neslin psikolojisini bozup Doktor Levent’e uzunca bir süre hakaret ettirmişti. Bu diziden sonra oyunculuk hayatını noktalığını açıklayan Yasemin Ergene artık üniversite okumak istediğini belirtmiştir. Bu konuda en büyük destekçisinin kocası İzzet Özilhan olduğunu Finans ve ekonominin ilgi alanı olduğunu eğitiminin 5 yıl kadar süreceğinden ötürü o süreden sonrada yapımcılar artık çalışmak istemez diye düşünen Yasemin Ergene oyunculuğu tamamen rafa kaldırdığını kesin olarak açıklamıştır.

16 Temmuz 2011 yılında Tuncay Özilhan’ın oğlu İzzet Özilhan ile evlenmiştir.  Çiftin Emine ve Ela adında iki kızı vardır.

Yasemin Ergene Filmleri ve Dizileri: 

2002 - Koçum Benim (Eylül 2) (TV Dizisi)
2003 - Vizontele Tuuba (Aynur) (Sinema Filmi)
2004 - Ah Be İstanbul (Esra)(TV Dizisi)
2004 - Çocuğun Var Derdin Var (Sibel)(TV Dizisi)
2004 - Hırsız Var! (Manken)(Sinema Filmi)
2005 - Haylaz Babam (Konuk Oyuncu)(TV Dizisi)
2005 - Aşk Oyunu (Ekin Teksoy)(TV Dizisi)
2006-2010 - Doktorlar (Ela Altındağ)(TV Dizisi)
2008 - Babam Adam Olacak (Yeşim)(TV Dizisi)


Biyografiler

Yeni Popüler
 • Zlatan İbrahimoviç Kimdir

  Zlatan İbrahimoviç Kimdir? Adı Soyadı: Zlatan İbrahimoviç Doğum Tarihi: 03.10.1981 Nereli: Malmö İsveç  Burcu: Terazi Burcu Kilosu: 95 kg  Boyu: 195 Cm Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi: Helana Seger  Evli mi: Yok   Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/iamzlatanibrahimovic Twitter Hesabı: twitter.com/ibra_official Facebook Hesabı: www.facebook.com/ZlatanIbrahimovic   Zlatan İbrahimoviç

 • Yunjin Kim Kimdir

  Yunjin Kim Kimdir? Adı Soyadı: Yun Jin Kim Doğum Tarihi: 07 Kasım 1973   Nereli: Seul Güney Kore   Burcu: Akrep Burcu  Kilosu: 170 cm Boyu: 50 kg Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Üniversite mezunu   Sevgilisi: Yok  Evli

 • Yasemin Ergene Kimdir

  Yasemin Ergene Kimdir? Adı Soyadı: Yasemin Ergene Doğum Tarihi: 22 Ocak 1985   Nereli: Hamburg Almanya  Burcu: Kova Burcu  Kilosu:  58 kg Boyu: 174 Cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi:  Koyu Kahverengi Eğitim Durumu: İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunu Sevgilisi: Yok Evli mi: Evet

 • Yağmur Atacan Kimdir

  Yağmur Atacan Kimdir? Adı Soyadı: Yağmur Atacan Doğum Tarihi: 19 Mayıs 1983 Nereli: Gaziantep  Burcu: Boğa Burcu Kilosu: 71 Kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Açık Kahverengi Eğitim Durumu: İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Sevgilisi: Yok  Evli mi: Evet Eşi: Pınar

 • Volkan Konak Kimdir

  Volkan Konak Kimdir? Adı Soyadı: Volkan Konak Doğum Tarihi: 27 Şubat 967 Nereli: Trabzon- Maçka    Burcu: Balık Burcu   Kilosu: 88 Kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Kumral Eğitim Durumu: İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Sevgilisi: Yok   Evli mi: