Ara

Survivor Tuğba Özay Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Tuğba Özay Kimdir? Tuğba Özay Kaç Yaşında, Tuğba Özay Boyu, Tuğba Özay Nereli, Tuğba Özay Biyografi, Tuğba Özay Vikipedi, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Tuğba Özay Biyografisi


Adı Soyadı: Tuğba Özay
Doğum Tarihi:  10 Şubat 1978
Nereli:  İzmir
Burcu:  Yengeç
Kilosu:  55
Boyu:  1,65
Göz Rengi:  Ela
Saç Rengi:  Sarı
Eğitim Durumu: Haliç Üniversitesi Konservatuar 
Sevgilisi:  Yok
Evli mi:  Hayır
Eşi:  yok
instagram Hesabı: www.instagram.com/tugbaozay10
Twitter Hesabı: twitter.com/tugbaozay10
Facebook Hesabı: kullanmıyor
 

Tuğba Özay Kısaca Hayatı


10 Şubat 1978 yılında İzmir’de doğan Tuğba Özay; aslen Trabzon’lu bir ailenin çocuğudur. 1995 Miss Model of the World yarışmasında ikinci oldu. Fenerbahçe Lisesinde orta öğrenimini tamamlayan Tuğba Özay; Haliç Üniversitesi Tiyatro ve Konservatuar bölümüne kaydolmuştur. Yüzme ve yelkencilik ile de bir müddet uğraşan Özay; daha sonra Fenerbahçe kulübünde 5 sene boyunca voleybol oynamıştır.

1994 yılında bir Vakko’nun düzenlediği defilede mankenliğe başlayan Özay; 1995 yılında Miss Model of the World yarışmasında en iyi vücutlu model olma ödülünü de kazanmıştır. 1996 yılında Paris’de modellik eğitimi alan Özay; aynı yıl Türkiye’de en iyi model unvanını da kazanmıştır.

Manken, model ve oyuncu olarak hayatına devam eden Tuğba Özay; birçok dizide de rol alarak oyunculukta da başarılı olduğunu kanıtlamıştır. Hemşerim, Aynalı Tahir, Sonradan Görmeler, Çiçek Taksi, Yapayalnız, Zehirli Çiçek, Bizim Otel gibi dizilerde rol alan Özay; bir dönem Çarkıfelek programında Mehmet Ali Erbil’le, hostes yardımcı olarak adını daha da duyurmuştur.

2001 senesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde en iyi model ve manken olarak birincilik verilmiştir. ‘’Dün gece ormanda çok komik şey oldu’’ Ferhan Şensoy oyunuyla çok sevdiği tiyatroya da adım atmıştır. 2007-2008 yılları arasında hapishanedeki yaşadığı günleri ‘’Bedel’’ adlı bir kitap yazarak anlatmış olan Özay; 2010 senesinde de ‘’Armoni’’ adlı bir albüm ile müzik piyasasını da denemiştir.

Şu sıralar TV8 de yayınlanan Survivor Yarışmasında ünlüler takımına seçilen Tuğba Özay; takım arkadaşlarıyla macera, hayatta kalma mücadelesi vererek zorlu oyunlarda kendini gösterecek. Azimli ve cevahir bir kişiliği olan Özay, bu yarışmada da oldukça ses getirecek gibi gözüküyor. 7 Şubat’ta başlayacak yarışmanın heyecanı şimdiden tüm yarışmacıları sardı.

Survivor Ünlüler Takımı
Çağan Atakan Arslan Kimdir
Nagihan Karadere Kimdir
Ezgi Avcı Kimdir
İbrahim Yattara Kimdir
Yunus Günçe Kimdir
Mehmet Uygar Kimdir
Tuğba Özay Kimdir
Yılmaz Morgül Kimdir
Ebru Öztürk Kimdir
Eda Akkaya Kimdir
Serkan Ercan Kimdir

Survivor Gönüllüler Takımı
Semih Öztürk Kimdir
Gizem Kerimoğlu Kimdir
Serkay Tütüncü Kimdir
Damla Can Kimdir
Gizem Memiç Kimdir
Efecan Dianzenza Kimdir
Zafer Mete Kimdir
İbrahim Giydirir Kimdir
Nihal Candan Kimdir
Aylin Şallı Kimdir


Biyografiler

 • Yağız Erdoğan Kimdir

  Yağız Erdoğan Kimdir?   Adı Soyadı: Yağız Erdoğan    Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)   Nereli: Rize  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi:   Eşi: instagram Hesabı: (@yagizerdgan) Twitter Hesabı: @YagizErdgan  Facebook Hesabı:     Yağız Erdoğan Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye- Yunanistan

 • Sinem Kılıç Kimdir

  Sinem Kılıç Kimdir?   Adı Soyadı: Sinem Kılıç   Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)  Nereli: Erzurum   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Özel bir üniversitede Medya ve İletişim okuyor   Sevgilisi:   Evli mi: Bekar  Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı:   Facebook Hesabı:    Sinem

 • Simge Olçun Kimdir

  Simge Olçun Kimdir?   Adı Soyadı: Simge Olçun    Doğum Tarihi: 1996 (23 yaşında)  Nereli: İzmir  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulunda Beden Eğitimi öğretmenliği 4.

 • Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir

  Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir?   Adı Soyadı: Sıla Rümeysa Ölçek   Doğum Tarihi: 1988 (31 yaşında) Nereli: Ordu- Fatsa  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu ve yüksek lisansına yine aynı

 • Serpil Uzunçavdar Kimdir

  Serpil Uzunçavdar Kimdir?   Adı Soyadı: Serpil Uzunçavdar    Doğum Tarihi: 1986 (33 yaşında) Nereli:   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi: Bekar   Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı: @serpiluzuncavdr    Facebook Hesabı:    Serpil Uzunçavdar Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye-