Ara

Yusuf Karakaya Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Boyu ve Kilosu Kaç, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Survivor Yusuf Karakaya Kimdir? Yusuf Karakaya Kaç Yaşında, Yusuf Karakaya Boyu, Yusuf Karakaya Nereli, Yusuf Karakaya Biyografi, Yusuf Karakaya Vikipedi, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Yusuf Karakaya Kimdir?

 
Adı Soyadı: Yusuf Karakaya  
Doğum Tarihi: 1994 (25 yaşında) 
Nereli: Elazığ 
Burcu:   
Kilosu:  
Boyu: 
Göz Rengi: 
Saç Rengi:  
Eğitim Durumu: 
Sevgilisi:  
Evli mi:  
Eşi:
instagram Hesabı: (@yukarakaya)
Twitter Hesabı:  
Facebook Hesabı: 
 

Yusuf Karakaya Biyografisi

 
Survivor 2019 Türkiye-Yunanistan yarışmasının Türk yarışmacıları arasında Yusuf Karakaya’da yer aldı. Profesyonel kickboxscu olan Yusuf Karakaya kimdir?
 
Yusuf Karakaya 1994 yılında Elazığ’da doğmuş, çiftçi bir ailenin çocuğudur. 14 yaşına kadar sadece okul hayatı olan Yusuf Karakaya okuldan sonra ailesine yardım ederek geçiriyordu yaşamını. 14 yaşında arkadaşlarının yönlendirmesi ile kickboxs ile tanışarak antremanlara gitmeye başladı. Ailesinin sporun kendisi için çok iyi bir gelecek vaadetmediğini düşünmesi Yusuf Karakaya için büyük bir engeldi. Bu konusunda ailesinden destek göremeyen Yusuf Karakaya, Antalya’da internetten takip ettiği bir kulüp vardı ve ailesinden habersiz bir gece Antalya’ya o kulübe gitti ve o kulüpte antremanlara başladı.
 
Yusuf Karakaya ilk zamanlarda kalacak yeri olmadığından ötürü antremanlar dışında dışarıda kalıyordu. Bu durumu öğrenen antremanı kulübü temizlemesi ve kendileri için dövüşmesi karşılığında kulüğte kalmasına izin verdi. Bu şekilde 3 yıl temizlik yaparak ve o kulüp için dövüş yaparak antremanlara katılmaya devam etti. Uluslararası ve Türkiye genelinde birçok amatörde başarı yakalayan Yusuf Karakaya yine ani bir kararla valizini toparlayarak Uçak biletini alıp Hi. İngilizcesi dahi olmaksızın Tayland’a gitti. 1,5 yıl Tayland’da kickboxsa devam etti ve bu süreç içerisinde 3 şampiyonluk kazanan Yusuf Karakaya, 15 yaşında amatör, 17 yaşında profesyonel muay thai kariyerine başlamış oldu. Geçmişinde Bangla şampiyonluk kemeri Kral ve Kraliçe kupaları, uluslararası muay thai şampiyonluk kemerini kazanmıştır Yusuf Karakaya. 1,5 yıl Tayland tecrübesinden sonra dövüş kariyerine Türkiye’ de devam etmeye karar veren Yusuf Karakaya Türkiye’ye döndü ve hala devam etmektedir.
 
Yusuf Karakaya Survivor hakkındaki düşüncelerini şu kelimeler ile ifade ediyor. “ Survivor’a katılmaktaki amacım, kickboxsa başladığım andan itibaren uluslararası birçok ülkede Türkiye’yi temsil ettim ve birçoğunda şampiyonluklar kazandım. Mesleğimden ve sporcu kişiliğimden dolayı rekabeti çok seviyorum. Şu an içinde bulunabileceğim rekabet açısından en büyük parkur ve en büyük challenge (çelınc) yani meydan okuma, Survivor’ın kendisidir diye düşünüyorum. Bu yıl olacak Survivor’ın Türkiye- Yunanistan arasında olması benim için ayrı bir motivasyon oldu. Çünkü Türk halkının desteği ile de oraya iz bırakacağımı biliyorum” dedi ve ekledi “yaptığım en iyi işi yapmaya yani savaşmaya gidiyorum” sloganı ile bir hayli iddialı görünen Yusuf Karakaya’ya bizde başarılar diliyoruz.

Survivor 2019’da Türk takımı:

Hakan Kanık
Yusuf Karakaya
Seda Ocak
Bora Edin
Ecem Onaran
Hikmet Tuğsuz
Kader Karakaya
Atakan Işıktutan
Melisa Emirbayer
Büşra Yalçın
Okay Köksal
Sude Burcu

Yunan Takımı:

Afroditi Skafida
Dimitra Tsaganou
Dimitris Margaritis
İoulieta Kitrinov
Kiriakos Pelekanos
Nantia Mavroudea
Nikos Kosmas
Panagiotis Konstantinidis
Ria Kolovou
Spyros Gourdoupis
Toni Stravratis
Demi Tsaganou


Biyografiler

 • Zeynep Aleyna Şen Kimdir

  Zeynep Aleyna Şen Kimdir, Aslen Nereli, Kaç Yaşında, Burcu Nedir, Hangi Okuldan Mezun, Boyu ve Kilosu Kaç?   Adı Soyadı: Zeynep Aleyna Şen   Doğum Tarihi: 1998 (21 yaşında)  Nereli: Denizli  Burcu:

 • Uras Benlioğlu Kimdir

  Uras Benlioğlu Kimdir, Aslen Nereli, Kaç Yaşında, Burcu Nedir, Hangi Okuldan Mezun, Boyu ve Kilosu Kaç?   Adı Soyadı: Uras Benlioğlu   Doğum Tarihi: 16 Şubat 1982 (37 yıl yaşında)  Nereli: 

 • Öykü Berkan Kimdir

  Öykü Berkan Kimdir, Aslen Nereli, Kaç Yaşında, Burcu Nedir, Hangi Okuldan Mezun, Boyu ve Kilosu Kaç?   Adı Soyadı: Öykü Berkan  Doğum Tarihi: 06/07/2001 (18 yaşında)  Nereli:   Burcu: Yengeç   Kilosu: 55

 • Orkun Işıtmak Kimdir

  Orkun Işıtmak Kimdir, Aslen Nereli, Kaç Yaşında, Burcu Nedir, Hangi Okuldan Mezun, Boyu ve Kilosu Kaç?   Adı Soyadı: Orkun Işıtmak    Doğum Tarihi: 8 Ocak 1996 (23 yıl yaşında)  Nereli:

 • Oğuzhan Uğur Kimdir

  Oğuzhan Uğur Kimdir, Aslen Nereli, Kaç Yaşında, Burcu Nedir, Hangi Okuldan Mezun, Boyu ve Kilosu Kaç?   Adı Soyadı: Oğuzhan Uğur   Doğum Tarihi: 29 Ocak 1984 (35 yaşında) Nereli: Ankara  Burcu: