Ara

Yusuf Güney Boyu, Yusuf Güney Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Evli Mi, Kimdir, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Survivor Yusuf Güney Boyu, Yusuf Güney Kimdir, Yusuf Güney Kaç Yaşında, Yusuf Güney Aslen Nereli, Yusuf Güney Kaç Dil Biliyor, Yusuf Güney Kürt Mü, Yusuf Güney Pilot Mu, Yusuf Güney Hangi Üniversiteden Mezun, Yusuf Güney Kaç Kardeş?

Yusuf Güney Kimdir, Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Boyu ve Kilosu Kaç?
 
TV 8 kanalının fenomen programı olan Survivor 2023 ünlüler takımında genç şarkıcı Yusuf Güney de dahil oldu. Survivor 2023 yarışmasında yer alacak olan başarılı şarkıcı Yusuf Güney'in, yarışmada nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu olurken severleri Yusuf Güney’i araştırıyor. Peki, Yusuf Güney kimdir? Survivor Yusuf Güney kaç yaşında, nereli ve mesleği ne? Yusuf Güney ile ilgili merak edilen tüm detayları sizler için derledik.
 
Adı Soyadı: Yusuf Güney
Doğum Tarihi: 5 Haziran 1984
Aslen Nereli: Gümüşhane
Doğum Yeri: Trabzon 
Kaç Yaşında: 38 yaşında
Burcu:  İkizler
Kilosu: 74 Kg
Boyu: 1,74 Cm
Eğitim Durumu: Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi
Eşi Kim:
Sevgilisi: 

 
Yusuf Güney Biyografisi, Aslen  Nereli, Kaç Kardeş, Hangi Okuldan Mezun?

 
Yusuf Güney, 5 Haziran 1984 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldi ancak ailesi tarafından aslen Gümüşhane Kelkit'li olan genç sanatçının annesinin ismi Seher Güney babasının ismi ise Ahmetcan Güneydir. Yusuf Güney’in Tuğba ve Alim isminde iki de kardeşi bulunmaktadır. 14 yaşına kadar Trabzon Sürmene’de yaşadıktan sonra ailesiyle birlikte İngiltere’nin Londra şehrine yerleşen Yusuf Güney, Londra'da çalıştığı bir şirkette başarılı olması sebebiyle genç yaşta pazarlama müdürlüğü yapmaktaydı. Haziran 2006 tarihinde Türk pop müzik sanatçısı Rafet El Roman'ın Londra'da verdiği bir konserinde sanatçıyla tanışmasının ardından müzik dünyasında kariyer yapmaya karar vererek ilk adımını attı.
 
Müziğe aslında hep ilgisi vardı ancak Rafet El Roman ile tanışmasının ardından profesyonel olarak beste çalışmaları yapmaya karar vermiş hatta bu çalışmalarını hızlandırarak 2008 yılında ilk bestesi "Aşk-ı Virane" Rafet El Roman'ın 2008 tarihli albümü Bir Roman Gibi'de yer almayı başarmıştı. Rafet El Roman ile bu şarkıda bir düet yapma şansı yakalayan Güney aynı zamanda bu parçaya çekilen video klipte de sanatçıya eşlik ederek müzik kariyerine tam anlamıyla başlamış oldu. Şarkı istenilen başarıyı yakalayarak Türkçe Top 20 Listesi'nde tam 17 hafta boyunca bir numarada kalmayı başardı. 2009 yılında düzenlenen geleneksel Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde de "Aşk-ı Virane", "Yılın Şarkısı" seçilerek Yusuf Güney’in adından sıkça bahsedilmesine vesile oldu.
 
Genç şarkıcı, artarda gelen bu başarıların ardından Bir Sevda Masalı isimli ilk albümünü Rafet El Roman'ın prodüktörlüğünde 12 Şubat 2009 yılında Emre Plak'tan çıkardı. Albümün ilk video klibi ise sözü ve müziği Rafet El Roman imzasını taşıyan "Heder Oldum Aşkına isimli parçaya çekildi. Heder Oldum Aşkına isimli parça Billboard Türkçe Top 20 Listesi'nde 2 numaraya kadar yükselirken, Avrupa Radyo Listesi'nde ise 99.cu sırada yer aldı. 2009 yılının Mayıs ayında ise albümün ikinci video klibi olarak, söz ve müziğin kendisine ait olduğu "Aşkım Aşklarından Bulasın" isimli parçaya çekildi ve bu şarkı da listelerde 6 numaraya kadar yükseldi. Yusuf Güneyin beğeni ile dinlenen ilk albümünün ardından, 10 parçadan oluşan 2. albümü Aşka İnat ise 3 Mayıs 2010'da yine Emre Plak'tan çıkarıldı.
 
Başarılı 2 albümün ardından 2012 yılında 3 şarkı ve 3 remixten oluşan Kader Rüzgarı isimli maksi single albümünü çıkartmış olan Yusuf Güney, 2013 yılında Sevgi Arsızı albümünü hemen ardından bir arayla 2014 yılında Hazin isimli single çalışmasını, 2016 yılında Kaptan albümünü, 2018 yılında Yaradanım isimli single çalışmasını, 2019 yılında Çak Bi Beşlik isimli single ve 2020 yılında Duydun mu isimli single çalışmasını çıkarmıştır. Herhangi bir müzik eğitimi almamasına rağmen Rafet El Roman'ın desteğiyle alaylı olarak müzik hayatına başlayan Yusuf Güney, hem kendi şarkılarla hem de kendine has yorumuyla sergilediği performans ile geniş hayran kitlesine ulaşmayı başardı.
 
Geçtiğimiz yıllarda Antalya Manavgat'taki yangın söndürme çalışmalarına katıldığı esnada istediği yerlere müdahale etmedikleri gerekçesiyle orman memurları ile tartışmaya giren Güney havaya birkaç el ateş etmesinden dolayı gözaltına alındı.
Yakışıklılığı ile dikkatleri üzerine çeken Yusuf Güney 1,74 m boyunda, 74 Kg ağırlığında ve ikizler burcundandır ayrıca bekardır.
 
Son olarak Survivor 2023 yarışmasından haftalık olarak 95 bin TL alacağı da dikkatlerden kaçmamaktadır.
 
Yusuf Güney Albümleri
 
Bir Sevda Masalı (2009)
Aşka İnat (2010)
Kader Rüzgarı (2012)
Sevgi Arsızı (2013)
Hazin (2014)
Kaptan (2016)
 
Yusuf Güney Düetleri
 
"Aşk-ı Virane" (Rafet El Roman ile)
"Aşka İnat" (Rafet El Roman ve Eren Atsoy ile)
"Değilsin" (Şeyma Erdoğan ile)
"Kendine İyi Bak" (Semra San ile)
 
Yusuf Güney Video klipleri
 
"Heder Oldum Aşkına"
"Aşkım Aşklarından Bulasın"
"Git Bedenim Buralardan"
"Aşka İnat"
"Serserin Oldum"
"Unut Onu Kalbim"
"İki Romantik Deli"
"Kader Rüzgarı"
"Bunalım"
"Ördü Kader Ağlarını"
"Melekler Seni Bana Yazmış"
"Hazin"
"Hadi Aşkım (Yorgan Yakalım)"
 
Yusuf Güney Aslen Nereli?
Yusuf Güney 5 Haziran 1984 yılında her ne kadar Trabzon'da dünyaya gelmiş olsa da ailesi tarafından aslen Gümüşhane Kelkit'lidir.
 
Yusuf Güney Nereli Kaç Yaşında?
Yusuf Güney, 5 Haziran 1984 yılında Trabzon'da dünyaya geldi. Başarılı şarkıcı aslen Gümüşhane Kelkit'lidir ve 38 yaşındadır.
 
Yusuf Güney Kaç Yaşında?
38 yaşında (5 Haziran 1984)
 
Yusuf Güney Kaç Dil Biliyor?
Yusuf Güney, 13 farklı dilde şarkı söyleyebildiğini ancak dilleri bilmediğini fakat biliyormuş gibi yaptığını dile getirmişti.
 
Yusuf Güney Kaç Kardeş?
Tuğba Güney ve Alim Güney isimli iki kardeşi daha bulunan Güney kardeşler 3 kardeştir.
 
Yusuf Güney Hangi Üniversiteden Mezun?
Yusuf Güney Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nden mezun oldu.
 
Yusuf Güney Kaç Kilo?
Yusuf Güney 74 kilodur
 
Yusuf Güney Kürt Mü?
Trabzon'da dünyaya gözlerini açan ünlü şarkıcı aslen Gümüşhane, Kelkit'lidir ve Kürt değildir.
 
Yusuf Güney Pilot Mu?
Yusuf Güney 20 yaşında şoförlük yaptıktan sonra pazarlama müdürlüğü yapmış, 21 yaşında 5 Haziran 2005 tarihinde Londra'da konser vermeye gelen Rafet El Roman ile tanıştı ve müzik dünyasına adım atmış ayrıca bir ara pilotluk eğitimi de almıştır.
 
Yusuf Güney Nerede Askerlik Yaptı?
Yusuf Güney askerlik görevini Burdur'da yaptı.
 
Yusuf Güney Şimdi Ne Yapıyor?
Müzik kariyerine halen devam eden Yusuf Güney şu sıralar Survivor 2023'ün kadrosuna ünlüler grubunda yarışmacı olarak devam etmektedir.
 
Yusuf Güney nasıl ünlü oldu?
Londra'da çalıştığı bir şirkette başarılı olması sebebiyle genç yaşta pazarlama müdürlüğü yapıyorken 2006 yılının Haziran ayında Türk pop müzik sanatçısı Rafet El Roman'ın Londra'da verdiği bir konserinde sanatçıyla tanışmasıyla müzik dünyasında kariyer yapmaya karar vermiş ve ilk adımını atmıştır.


Survivor 2024 Yarışmacıları
Survivor Aleyna Kalaycıoğlu Boyu
Survivor Berna Canbeldek Boyu
Survivor Bozok Gören Boyu
Survivor Damla Can Boyu
Survivor Doğukan Manço Boyu
Survivor Ece Begüm Yücetan Boyu
Survivor Ersin Korkut Boyu
Survivor Furkan Kızılay Boyu
Survivor Gizem Memiç Boyu
Survivor Hakan Hatipoğlu Boyu
Survivor Merve Aydın Boyu
Survivor Nagihan Karadere Boyu
Survivor Nefise Karatay Boyu
Survivor Nihat Altınkaya Boyu
Survivor Ogeday Girişken Boyu
Survivor Özgür Tetik Boyu
Survivor Pınar Saka Boyu
Survivor Sahra Işık Boyu
Survivor Seda Aktuğlu Boyu
Survivor Seda Ocak Boyu
Survivor Sercan Yıldırım Boyu
Survivor Turabi Çamkıran Boyu
Survivor Yasin Obuz Boyu
Survivor Yiğit Poyraz Boyu
Survivor Yunus Emre Özden Boyu

Biyografiler

 • Survivor Seda Aktuğlu Kimdir

  Seda Aktuğlu, 24 Nisan 1987'de Almanya'da doğan, Türk anne ve babanın kızı olan bir isimdir. İzmir kökenli olan Seda, çift vatandaşlık statüsüne sahip ve ailesiyle güçlü

 • Yiğit Poyraz Kimdir

  2021 Survivor yarışmasında birçok kez SMS birincisi olan Yiğit Poyraz polemikleri ve aynı zamanda performansı ile çok kişinin dikkatini çekmeye Başaran isimlerden bir tanesidir. Peki, Survivor Yiğit

 • Survivor Özgür Tetik Kimdir

  Survivor finalistlerinden biri olan Özgür Tetik'in yarışmadan sonra hayatı ve biyografisi birçok kişi tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Özgür tetik kimdir nerelidir ve kaç yaşındadır? Survivor

 • Survivor Nefise Karatay Kimdir

  Survivor da geçtiğimiz yıllarda şampiyon olmasının ardından Nefise Karatay'ın biyografisi ve hayatı insanlar tarafından merak ediliyor. Peki, Nefise Karatay kimdir? Nereli? Burcu ne? Kilosu ve Survivor

 • Ece Begüm Yücetan Kimdir

  Ece Begüm Yücetan Kimdir?   Ece Begüm Yücetan Doğum Tarihi: 27.08.1988 Ece Begüm Yücetan Kaç Yaşında: 36 Yaşında Ece Begüm Yücetan Nereli: İzmir Ece Begüm Yücetan Burcu: Başak Ece Begüm Yücetan Kilosu: 52 kg   Ece Begüm Yücetan Boyu: 1.80