Ara

Pınar Saka Boyu, Pınar Saka Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Evli Mi, Kimdir, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Survivor Pınar Saka Boyu, Pınar Saka Kimdir?, Pınar Saka Kaç Yaşında, Pınar Saka, 5 Kasım 1985 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Türk kısa mesafe koşucusudur. 2012 Londra Olimpiyatları-A barajını geçerek olimpiyatlarda 400 m branşında yarışan ilk ve tek Türk kadın atlet olmuştur.

Pınar Saka Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu Kilosu Eşi Kim?


Pınar Saka Boyu: 1.63
Pınar Saka Kilosu: 53
Pınar Saka Kaç Yaşında: 38
Pınar Saka Doğum Tarihi: 05 Kasım 1985
Pınar Saka Nereli: İstanbul
Pınar Saka Burcu: Akrep
Pınar Saka Eğitim Durumu: Nebraska Üniversitesi /Uluslararası İşletme ve Pazarlama Bölümü
Pınar Saka Sevgilisi: Yok
Pınar Saka Evli mi: Hayır
Pınar Saka Eşi:  Alpay Başaran (Eski)


Survivor Pınar Saka Biyografisi


Pınar Saka; 05 Kasım 1985 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Pınar Saka boyu 1,63 olup 53 kilo civarındadır. Pınar Saka 38 yaşında olan ve kısa mesafe koşucusu olup birçok madalyaya sahiptir.Pınar Saka  Akrep burcu özelliklerini taşımaktadır.

Pınar Saka’nın atletik ve sporcu olması ayrıca Survivor yarışma programındaki performansının daha iyi olacağı konusunda iddialı olduğunu göstermektedir. Pınar Saka 100, 200 ve 400 metre kategorileri çerçevesinde yarışmıştır. İspanya'da düzenlenmiş olan 2005 Akdeniz oyunlarında 400 metre ve 4x400 metre bayrak kategorisinde yarışmıştır. Takım arkadaşları olan Özge Gürler, Birsen Bekgöz ve Binnaz Uslu ile 3:40.75’ dereceleri ile bronz madalya sahibi oldular.

Pınar Saka’nın en iyi dereceleri; 2003 yılında 100 metre 11:93’, 200 metre 23:97’ ve 2003 yılında 400 metre 51:53’ 30 Temmuz 2011 Ankara'da Türkiye rekoru olarak geçmiştir. Pınar Saka ayrıca üniversiteyi bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi'nde Yüksek Lisans yapmıştır. Amerika'da 2009 yılı içerisinde NCAA tarafından yılın atleti olarak seçilmiştir. Türkiye'yi kısa mesafe koşularında birçok kere temsil eden Pınar Saka oldukça atletik bir yapıya sahiptir.

Survivor 2017 Genel Performans Sıralaması

Pınar Saka SMS oylaması sonucunda 18 Nisan 2017 tarihinde elenmiştir. 
Pınar Saka Kadınlar Hız Sıralamasında 2. Sıradadır.
Pınar Saka Survivor 2017 Genel Performans Sıralaması  205  oyuna çıkıp 108 galibiyet,  97  mağlubiyet  ve 53% başarı oranıyla 6. Sırada tamamlamıştır.

Pınar Saka Başarıları

Pınar Saka, 2008 yılında Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası'nda 400 metre koşuda gümüş madalya kazandı. 2011 yılında ise Avrupa 23 Yaş altı Atletizm Şampiyonası'nda 400 metre koşuda gümüş madalya kazandı.

Pınar Saka Kişisel Hayatı

Pınar Saka, 2013 yılında sporu bıraktıktan sonra Alpay Başaran ile 2015 yılında hayatlarını birleştirme kararı alıp evlenmişlerdir. Saka, 2022 yılında eşi Alpay Başaran ile boşanmışlardır. 26 Ekim 2018'de Kaan Başaran adında bir oğlu Dünya'ya gelmiştir.

Survivor Pınar Saka Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Pınar Saka, 400 metre koşusunda Türkiye rekorunun sahibidir.
Survivor'da ilk kez yarışan Pınar Saka, yarışmanın en güçlü yarışmacılarından biri olarak gösterilmektedir.
Survivor'da gösterdiği performansla adından sık sık söz ettirmektedir.
Survivor'un en sevilen yarışmacılarından biri olma potansiyeline sahiptir.


Survivor 2024 Yarışmacıları
Survivor Aleyna Kalaycıoğlu Boyu
Survivor Berna Canbeldek Boyu
Survivor Bozok Gören Boyu
Survivor Damla Can Boyu
Survivor Doğukan Manço Boyu
Survivor Ece Begüm Yücetan Boyu
Survivor Ersin Korkut Boyu
Survivor Furkan Kızılay Boyu
Survivor Gizem Memiç Boyu
Survivor Hakan Hatipoğlu Boyu
Survivor Merve Aydın Boyu
Survivor Nagihan Karadere Boyu
Survivor Nefise Karatay Boyu
Survivor Nihat Altınkaya Boyu
Survivor Ogeday Girişken Boyu
Survivor Özgür Tetik Boyu
Survivor Pınar Saka Boyu
Survivor Sahra Işık Boyu
Survivor Seda Aktuğlu Boyu
Survivor Seda Ocak Boyu
Survivor Sercan Yıldırım Boyu
Survivor Turabi Çamkıran Boyu
Survivor Yasin Obuz Boyu
Survivor Yiğit Poyraz Boyu
Survivor Yunus Emre Özden Boyu

Biyografiler

 • Survivor Seda Aktuğlu Kimdir

  Seda Aktuğlu, 24 Nisan 1987'de Almanya'da doğan, Türk anne ve babanın kızı olan bir isimdir. İzmir kökenli olan Seda, çift vatandaşlık statüsüne sahip ve ailesiyle güçlü

 • Yiğit Poyraz Kimdir

  2021 Survivor yarışmasında birçok kez SMS birincisi olan Yiğit Poyraz polemikleri ve aynı zamanda performansı ile çok kişinin dikkatini çekmeye Başaran isimlerden bir tanesidir. Peki, Survivor Yiğit

 • Survivor Özgür Tetik Kimdir

  Survivor finalistlerinden biri olan Özgür Tetik'in yarışmadan sonra hayatı ve biyografisi birçok kişi tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Özgür tetik kimdir nerelidir ve kaç yaşındadır? Survivor

 • Survivor Nefise Karatay Kimdir

  Survivor da geçtiğimiz yıllarda şampiyon olmasının ardından Nefise Karatay'ın biyografisi ve hayatı insanlar tarafından merak ediliyor. Peki, Nefise Karatay kimdir? Nereli? Burcu ne? Kilosu ve Survivor

 • Ece Begüm Yücetan Kimdir

  Ece Begüm Yücetan Kimdir?   Ece Begüm Yücetan Doğum Tarihi: 27.08.1988 Ece Begüm Yücetan Kaç Yaşında: 36 Yaşında Ece Begüm Yücetan Nereli: İzmir Ece Begüm Yücetan Burcu: Başak Ece Begüm Yücetan Kilosu: 52 kg   Ece Begüm Yücetan Boyu: 1.80