Ara

Nükhet Duru Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Boyu ve Kilosu Kaç, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Nükhet Duru Kimdir? Nükhet Duru Kaç Yaşında, Nükhet Duru Boyu, Nükhet Duru Nereli, Nükhet Duru Vikipedi, Nükhet Duru Biyografi, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Nükhet Duru Biyografisi


Adı Soyadı: Nükhet duru
Doğum Tarihi: 19 Mayıs 1954
Nereli: Niğde
Burcu: Boğa
Kilosu: 58
Boyu: 1.65
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Kahverengi
Eğitim Durumu:  Florya Deniz Kulubü Dans Müziği Orkestrası
Sevgilisi: Turgay Dilek
Evli mi: Hayır
Eşi: Yok
instagram Hesabı: www.instagram.com/durunukhet
Twitter Hesabı: twitter.com/NukhetDuru
Facebook Hesabı: Yok

Nükhet Duru Kimdir?


Star TV ekranlarında yayınlanacak olan ve Temmuz ayında başlayacağı belirtilen Şahane Damat dizisi Star TV'nin yeni yaz sezonu dizilerinden bir tanesi. Yaz sezonu boyunca 4 diziye adını yazdıran Star TV Temmuz ayında da yeni bir dizisiyle başlıyor.  Sinegraf Yapımın üstlenmiş olduğu Şahane Damat dizisinde rol alacak oyuncular arasında yer alan Nükhet Duru yılların şarkıcısı oyuncu ve televizyon programcısı olarak adını yazdırmış bir kişidir. Star TV ekranlarındaki Şahane Damat dizisinde yer alan Nükhet Duru'nun dizideki  karakter adı henüz bilinmiyor. İlerleyen zamanlarda ekleyeceğiz. Bu dizideki rolünü daha önce aramızdan ayrılan Oya Aydoğan oynayacaktı. Ancak vefat etmesi dolayısıyla yeni oyuncu olarak Nükhet Duru yer alıyor. Nükhet Duru kimdir, kaç yılında doğmuştur, nerelidir, eğitimi nedir, burcu nedir,  albümleri nelerdir? gibi birtakım sorunun cevabını merak ediyorsanız Nükhet Duru hayatı ve hakkında biyografisini okuyabilirsiniz.

Nükhet Duru 19 Mayıs 1954 Niğde Bor doğumludur. 62 yaşında olan sanatçı boğa burcudur. Nükhet Duru pop müziğinin usta sanatçılarından birisidir. Oldukça güzel yorumu ve farklı ses tarzıyla uzun yıllardır sanatçı olarak hayatını sürdüren Nükhet Duru ilerleyen yaşına rağmen oldukça formda olan bakımlı bir kadındır.

Nükhet Duru sanat hayatına 1971 yılında Florya Deniz kulübünde dans müziği orkestrasında solist olarak başlamıştır. Sesinin rengi, tonu ve cazibeli görünümüyle dikkatleri çeken sonra solo çalışmalarına bu sayede olanak sağlanan Nükhet Duru 1974 yılında başlamış olduğu repertuar çalışmaları sonrasında ilk 45’liği olan Aklımda Sen Fikrimde Sen- Karadır Kaşların albümünü yayınlamıştır. Oldukça geniş bir dinleyici kitlesine sahip olan 1975 tarihli Beni benimle bırak- Gerisi vız gelir adlı 45’lik ile popüler olmuştur. Bu plakla sanatçı ilk olarak altın plak ödülünü kazandırmıştır. İlk albümü Bir Nefes Gibi 1977 yılında  piyasalara çıkmıştır. O yıllarda yorumuyla yılın en başarılı kadın solisti olarak ödül almıştır.

1978 yılında Güney Kore'nin başkenti olan Seoul'de düzenlenmiş olan  şarkı yarışmasına Modern Folk Üçlüsü ile beraber katılmıştır. Bu yarışmada birinci olan seksenli yıllarda sanat müziği eserleri de yorumlamaya başlayan Nükhet Duru; assolist olarak sahnelerde de yer almıştır. Daha çok pop müziğine yakın şarkılar söyleyen Nükhet Duru ayrıca imza attığı albümleri, TV programları, müzik, sinema filmleri ve dizi filmler haricinde yüzlerce şarkı ve konser ile popüler kültürün en uzun soluklu isimleri arasında yer almıştır.

Nükhet Duru birçok Kabare ve müzikallerde de yer almıştır. 1977 yılında Ali Poyrazoğlu ve Korhan Abay ile beraber Yaşa Sevgili Dünya, 1979 da Merhaba müzik, 1980 yılında Ve 10 yıl Geçti, 1982 yılında Operetler, 1983 yılında Saz mı Caz mı, 1984 yılında Erol Evgin ile 7den 77ye, 1985 de Carmen- Kan ve Gül, 1985’de Aşk olsun, 1991 yılında Gülümseyen Geceler Yine 1991 yılında Yeşilyurt Geceleri, 1998 yılında Cahide- Bu Bir Efsane, 1999 yılında Yedi Kocalı Hürmüz ve son olarak da 2000 yılında www.ask.com.tr müzikallerinde yer almıştır.

Nükhet Duru ayrıca 27 Ağustos 2014 tarihinde usta sanatçı olan İlknur Selçuklu beraber sahneleri paylaşmış 2016 yılında yapımcılığı Türker İnanoğlu’nun yapmış olduğu İstanbulname adlı müzikalde uğurböceği karakterini canlandırmıştır.

Nükhet Duru özel hayatında ise 18 yaşındayken prodüktör Mehmet Teoman ile nişanlanmış ancak evlenmemiştir. Sonrasında Medya patronu Erol Simavi ile ilişkisi olmuştur. Daha sonra Doğan Canku ile olan birlikteliği ile anılan Nükhet Duru Dikran Masis ile evlilik yapmış ve ondan Cem adında bir oğlu da olmuştur. Daha sonrasında Masis’den ayrılan ve ikinci evliliğini Koç kültür-sanat genel müdürü Özalp Birol’le yapan Nükhet Duru 99 yılında da bu evliliğini de bitirmiştir. İş hayatında da yer olan Nükhet Duru bir güzellik merkezi ile kanser tarama teşhis ve tedavi kliniği de açmıştır. 24 Ocak 2015 cumartesi akşamını Star TV'de yayınlanan ve Sunuculuğunu Murat Başoğlu’nun yapmış olduğu Benzemez Kimse Sana adlı programda Seyfi Dursunoğlu ve Ümit Erdim ile beraber jüri üyeliği de yapmıştır.

Nükhet Duru'nun tekli albümleri; Aklımda Sen Fikrimde Sen, Karadır Kaşların, her şey yolunda, Şimdi iki damla gözyaşı, beni benimle bırak, Gerisi vız gelir, canım yandı, Haydi uzatma arkadaş, Harp ve sulh, Bir insan doğdu, Cambaz, Haydi Hayat, Güneş, Anılar, Dostluğa davet, Takalar, Porto Fino, Yıldızlar, remix 1, remix 2, Ne oldu bize, Al Gönlümü diyar diyar sürükle, Nükhet Duru 99, durup dururken, ilk 2.

Nükhet Duru'nun stüdyo albümleri ise: Bir nefes gibi, Melankoli, sevgili çocuklar, Nükhet Duru 1981, Nükhet Duru 4, Aşıksan Ne Farkeder Sevda, Nadide, Her şey  yeni, Çek halatı Gönlüm, Aç gözünü adamım, Benim yolum, Nükhet Duru, Aman tanrım, Gümüş, Cahide, Bu bir efsane, mühür, Muhteşem İkili, gece 12:00, Aşkın N hali ve Tam zamanında.

Nükhet Duru'nun toplama ve konser albümleri: Benim Şarkılarım, en sevilen şarkılarıyla Nükhet Duru, Nükhet Duru klasikleri, Nükhet Duru'dan bir nefes gibiler, en iyileriyle Nükhet Duru 1981-1982, Sevgiyle el ele Nükhet Duru sahnede.

Biyografiler

 • Ersin Kurt Kimdir

  Ersin Kurt Biyografisi 26 Ağustos 1983'te Eskişehir'de doğdu. Anadolu Üniversitesi Radyo - Tv Tekniği Bölümü'nü ikinci sınıfta terk etti ve akabinde askerlik hizmetini tamamladı. Çeşitli işlerde çalıştıktan

 • Yasin Obuz Kimdir

  Yasin Obuz Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 Ünlüler Gönüller yarışmasında, gönüllüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Yasin Obuz

 • Uğur Pektaş Kimdir

  Uğur Pektaş Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 16. Şubat. 2020 tarihinde yayına girecek olan Survivor 2020 Ünlüler Gönüller yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak yer alan

 • Tuğba Melis Türk Kimdir

  Tuğba Melis Türk Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 Ünlüler Gönüller yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Tuğba

 • Tayfun Erdoğan Kimdir

  Tayfun Erdoğan Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 Ünlüler Gönüller yarışmasında, gönüllüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Tayfun Erdoğan