Ara

Metin Belgin Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Boyu ve Kilosu Kaç, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Metin Belgin Kimdir? Metin Belgin Kaç Yaşında, Metin Belgin Boyu, Metin Belgin Nereli, Metin Belgin Biyografi, Metin Belgin Vikipedi, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Metin Belgin Kimdir, Kaç Yaşında?


Adı Soyadı: Metin Belgin
Doğum Tarihi:  14 Şubat 1957
Nereli:  Bursa
Burcu:  Kova
Kilosu:  80
Boyu:  1.82
Göz Rengi:  Yeşil
Saç Rengi:  Kahverengi
Eğitim Durumu:  Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı / Mezun
Sevgilisi:  Yok
Evli mi:  Evet
Eşi:  Hümay Belgin
instagram Hesabı: www.instagram.com/metinbelgin
Twitter Hesabı:  twitter.com/metinbelgin
Facebook Hesabı: Kullanmıyor

Metin Belgin Kimdir Kısaca Hayatı


Metin Belgin 4 Şubat 1957 yılında Bursa'da doğmuştur. Kova burcu olan Metin Belgin yönetmen, oyuncu ve Senarist olarak uzun yıllar çalışmıştır. 1977 yılında Ankara Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünden mezun olan Metin Belgin; Bursa Devlet Tiyatrosu kadrosunda yer almıştır. 1979 yılından bu yana İstanbul Devlet Tiyatroları'nda oyuncu ve yönetmen olarak çalışan Metin Belgin aynı zamanda televizyon dizilerinde oynamış ve sunuculuk yapmış, sinema da  oyunculuk, senaristlik ve seslendirme yapmaktadır.

Metin Belgin’in rol aldığı oyunlardan bazıları şunlardır;  Gülnihal, Bir Tavsiye Mektubu, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Düğün ya da Davul, Barış Gezegeni, Sahibinin Sesi, İki Efendi'nin Uşağı, Jul Sezar, Gergedan, Yangın Yerinde Orkideler, Truva Savaşı Olmayacak, Afife Jale, Kontrabas Oyunun Oyunu ve Kuvayi Milliye oyunlarıdır.

Yönetmiş olduğu oyunlar ise;  Sevgili Hayat, Beyaz Fil, Ne Güzel Şey Hatırlamak Seni, Çirkin, Abdülcanbaz, Sokrates'in son gecesi, Kurtuluş Savaşı destanı, Kırmızı Karaağaç, Günün adamı, Miss Margarida yöntemi,Beni dünya kadar sev, Öldürsene beni canikom,  Kontrabas ve Lozandır.

Sinema senaryoları ise 2007 yılında Mavi Gözlü Dev adlı Nazım Hikmet'in eserini, 2005 yılında ise Ayın Karanlık Yüzü ve 1999 yılında  Kayıkçı adlı sinema senaryolarını yazmıştır.
Rol aldığı olduğu sinema filmleri ise Ayın Karanlık Yüzü, O şimdi asker, Türkler Çıldırmış Olmalı, Mavi gözlü bir dev,  Ege'nin sirenleri, Melekler evi, Sokaktaki adam, Hayatının tek yolculuğu, Bekle dedim gölgeye, Bir kadın yüzü, Tutku ve Dehşet gecesi sinema filmleridir.

Rol almış olduğu diziler ise; Arka Sokaklar, Aşktan Kaçılmaz, Ömre Bedel, Koyu kırmızı, Tedavi, Milyonda bir Binbir Gece, Ah Be İstanbul, Çınar altı, Seni Yaşatacağım, Teleflor Kurtlar Sofrası, Safiye bir kızın adı, Sonumuz ateşten günler, Üç İstanbul ve Kartallar Yüksek Uçar dizileridir.

Kayıp Aranıyor, Yangınlar ve Sahneden bazı programlarda sunuculuk yapan Metin Belgin; Karşıyaka'dan Güldeste, Türk ve Yunan şiirleri dinletisi  ve müzikleri seslendirmesini, İş sanat şiir dinletisini ve  IUP fragman seslendirmeleri yapmıştır.

Biyografiler

 • Ersin Kurt Kimdir

  Ersin Kurt Biyografisi 26 Ağustos 1983'te Eskişehir'de doğdu. Anadolu Üniversitesi Radyo - Tv Tekniği Bölümü'nü ikinci sınıfta terk etti ve akabinde askerlik hizmetini tamamladı. Çeşitli işlerde çalıştıktan

 • Yasin Obuz Kimdir

  Yasin Obuz Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 Ünlüler Gönüller yarışmasında, gönüllüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Yasin Obuz

 • Uğur Pektaş Kimdir

  Uğur Pektaş Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 16. Şubat. 2020 tarihinde yayına girecek olan Survivor 2020 Ünlüler Gönüller yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak yer alan

 • Tuğba Melis Türk Kimdir

  Tuğba Melis Türk Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 Ünlüler Gönüller yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Tuğba

 • Tayfun Erdoğan Kimdir

  Tayfun Erdoğan Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 Ünlüler Gönüller yarışmasında, gönüllüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Tayfun Erdoğan