Ara

Mert Öcal Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Boyu ve Kilosu Kaç, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Survivor Mert Öcal Kimdir? Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 ekranlarında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına başlayacak olan Survivor 2022 All Star yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Mert Öcal Kimdir?

Mert Öcal Kimdir?

 
Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 ekranlarında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına başlayacak olan Survivor 2022 All Star yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Mert Öcal Kimdir?  
 
Adı Soyadı: Mert Öcal
Doğum Tarihi: 29.09.1982
Doğum Yeri: İstanbul
Nereli: İstanbul
Burcu: Terazi
Kilosu: 81 kg
Boyu: 1.93 m
Göz Rengi: Yeşil
Saç Rengi: Açık kahverengi
Eğitim Durumu: Bilgi Yok
Evlimi: Bekâr
Eşi: Yok
Sevgilisi: İlayda Şeker
Meslek: Manken, Oyuncu
instagram Hesabı: @mertocl
Twitter Hesabı: @mertocalll
Facebook Hesabı: @mertöcal
 

Mert Öcal Biyografisi

 
Tv8 ekranlarının sevilen yarışma programında yarışmacılar ile ilgili detaylar merak edilirken, öte yandan Survivor 2020 All Star sezonunda, ünlüler takımı kadrosunda yarışacak olan Mert Öcal kimdir, kaç yaşında, nereli ve mesleği ne gibi sorular birçok kişi tarafından internette araştırılıyor. Girdiği her işte başarı yakalayan Mert Öcal kimdir, kaç yaşında?  Hangi dizilerde oynadı? Boyu kaç, nereli? İşte yarışmacıya dair tüm merak edilenler!
 
29 Eylül 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen genç ve yakışıklı oyuncu Mert Öcal, ilk olarak Best Model of Turkey olduktan sonra hemen ardından 2004 yılında “Best Model of The World” yarışmasını kazanmıştır. Modellik ve mankenlik yapmaya devam eden yakışıklı yetenek, profesyonel olarak oyunculuk yapmak için adım atmıştır.
 
Mankenlikte kazandığı derecelerin ardından gerek yurt dışında ve gerekse de yurt içinde birçok katalog ve defilelerde boy gösteren oyuncu, uzun bir süre mankenlik yaptıktan sonra kariyerine oyuncu olarak devam ettirmek istedi. Mert Öcal, ilk olarak 2005 yılında Asla Unutma dizisindeki Salih karakterine hayat vererek oyunculuğa adım attı. Ardından bu sektörde birkaç dizide küçük rollerde oynayarak tecrübe kazanan genç oyuncu, 2008 yılında yayına başlayan "Görgüsüzler" isimli dizide Çağla Şikel, Melek Baykal, Aylin Kabasakal, Zeki Alasya gibi usta isimlerle birlikte rol alarak sergilediği performans ile oyunculuk konusunda da başarıyı yakaladı. Kısa bir süre oyunculuğa ara verdikten sonra bu sektörden uzak kalamayan Mert Öcal tekrar2013 yılında yeniden "Bizim Okul" isimli dizi ile Zeki Alasya, Cezmi Baskın, Levent Ülgen, Gizem Soysaldı, Cem Davran, Volkan Severcan gibi usta oyuncu kadrosu ile birlikte oynama şansını yakaladı. 2015 yılında yayınlanan Aşk Yeniden isimli dizide rol alırken 2017 yılında ise İsimsizler adını taşıyan dizinin kadrosuna dâhil edildi. Artık oyunculuğunu ispatlayan ve sergilediği performans ile dikkatleri üzerine çeken Mert Öcal, 2019 yılı sonunda ise yine ekranların en uzun soluklu olan dizisi Arka Sokaklar ’ın oyuncu kadrosuna dâhil edildi. Oyunculuk kariyeri ile birlikte çeşitli spor etkinlikleri ile ilgilenen genç yetenek, fiziki olarak son hali ile sevenlerini adeta büyüledi.
Yakışıklı oyuncu Mert Öcal 2017 yılının haziran ayında geçirdiği bir havuz kazası ile gündeme gelmişti. Dengesini kaybederek havuzun yanında bulunan demir parmaklıkların üzerine düşen ve demirlerden ikisinin Mert Öcal'ın gövdesine ve kalbine saplanmış olması o dönem tehlikeli bir süreç geçirmesine sebep olmuştu.
 
Survivor 2020 sezonunda 14. hafta SMS'te en az oyu alan Mert Öcal Survivor 2020'ye veda etti. Yapılan SMS sıralamasında genellikle birinci gelen Mert Öcal'ın vedası ise yarışmacılar arasında herkesi şaşkına çevirmişti. Survivor 2022 All Star yarışmasında ise Acun Ilıcalının Daveti üzerine yeniden ünlüler takımında yer alacak.
Aşk yaşamı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi her zaman başarmış olan yakışıklı oyuncu katıldığı bir programda uzun süreden beri hayatında birinin olmadığını dile getirirken adada aşkın bir sosyallik olduğunu ve bu durumun çok normal olduğunu dile getiriyor.
 
Mert Öcal’ın oynadığı yapımlar ve yılları

2021 - Sen Çal Kapımı
2020 - Survivor 2020
2019-2020 – Arka Sokaklar (Tarık)
2017 - Savaşcı (Baran)
2015-2016 - Aşk Yeniden
2017 - İsimsizler  (Tufan Aslan Kalender)
2013 - Bizim Okul
2011 - Doktorlar
2008 - Görgüsüzler
2007 - Yabancı Damat
2007 - Oyun Bitti
2006 - Rüyalarda Buluşuruz
2005 - Nehir
2005 - Asla Unutma



Biyografiler

 • Ahmet Ataş Kimdir

  Ahmet Ataş Kimdir, Aslen Nereli, Kaç Yaşında, Burcu Nedir, Hangi Okuldan Mezun, Boyu ve Kilosu Kaç?   Adı Soyadı: Ahmet Ataş Doğum Tarihi: 14 Ağustos 1990 Nereli: Ordu Burcu: Aslan Kilosu: - Boyu: - Göz Rengi:  Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Beykent Üniversitesi Uluslararası

 • Temel Karamollaoğlu Kimdir

  Temel Karamollaoğlu, Kimdir, Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Boyu ve Kilosu Kaç? Temel Karamollaoğlu boyu 1,75 cm olup 70 kilo civarındadır. Temel Karamollaoğlu 81 Yaşındadır. Temel Karamollaoğlu, Türk siyasetçi

 • Meral Akşener Kimdir

  Meral Akşener Kimdir, Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Boyu ve Kilosu Kaç? Meral Akşener, Türk siyasetçi, avukat ve eski bakanlardan biridir. Türkiye İyi Parti Genel Başkanı olarak bilinir. Meral Akşener

 • Muharrem İnce Kimdir

  Muharrem İnce Kimdir, Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Boyu ve Kilosu Kaç? Muharrem İnce, Türk siyasetçi, öğretmen ve avukat olarak tanınan bir isimdir. 04 Mayıs 1964 yılında Yalova'nın

 • Gülçin Santırcıoğlu Kimdir

  Gülçin Santırcıoğlu Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu, Kilosu, Aslen Nereli? Gülçin Santırcıoğlu Kaç Yaşında: 45 Yaşında Gülçin Santırcıoğlu Doğum Tarihi:  25 Temmuz 1977 Gülçin Santırcıoğlu Boyu Kilosu:  1.70 – 65 Gülçin Santırcıoğlu Nereli: Manisa Gülçin Santırcıoğlu Burcu: Aslan Gülçin Santırcıoğlu Sevgilisi: - Gülçin Santırcıoğlu Eşi: Utku