Ara

Hakan Karahan Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Boyu ve Kilosu Kaç, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Hakan Karahan Kimdir? Hakan Karahan Kaç Yaşında, Hakan Karahan Boyu, Hakan Karahan Nereli, Hakan Karahan Biyografi, Hakan Karahan Vikipedi, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Hakan Karahan Biyografisi


Adı Soyadı: Hakan Karahan
Doğum Tarihi: 01.01.1960
Nereli:  İstanbul
Burcu:  Oğlak
Kilosu:  7
Boyu:  1.76
Göz Rengi: Kahverengi 
Saç Rengi:  Siyah
Eğitim Durumu:  Miami Üniversitesi İşletme
Sevgilisi: 
Evli mi:  Hayır
Eşi: Candan Erçetin
instagram Hesabı: Yok
Twitter Hesabı:  https://twitter.com/hakankrhn07
Facebook Hesabı: Yok

ATV ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı dizide Özer karakterini canlandıran Hakan Karahan oyuncu, yazar, şarkı sözü yazarı, şair, film yapımcısı, Senarist gibi birtakım özellikleri taşıyan çok yönlü bir sanatçıdır. Hakan Karahan kimdir, kaç yılında doğmuştur, nerelidir, kaç yaşındadır, burcu nedir, evlimidir, eğitimi nedir, hangi oyunlarda yer almıştır? Gibi birtakım soruların cevabını Hakan Karahan hayatı ve hakkında biyografisinde bulabilirsiniz.

Hakan Karahan Kimdir?


Hakan Karahan 1 Ocak 1960 doğumludur. 56 yaşında olan Hakan Karahan oğlak burcudur. Bazı çalışmaları içerisinde Sinan adını kullanan Hakan Karahan Robert Koleji'ni bitirdi ve lisans eğitimi almak üzere Amerika Birleşik Devletleri'ne gitti. Lisans eğitimini Miami Üniversitesi'nde işletme üzerine yapan Hakan Karahan 1983 yılında mezun oldu 1984 yılında Cenevre'de Dupont de nemours’da işe başlayan Karahan bu ilk iş deneyimini orada yaptı; ardından Türkiye'ye döndü ve Sabancı Holding bünyesindeki çeşitli kuruluşlarda çalıştı. 2003 yılına kadar aktif olarak sürdürdüğü iş yaşamında çalışan ve 1997 ile 2003 yılları arasında çeşitli yayın organlarında yetmişe yakın makale yazan Hakan Karahan on parmağında on marifet olan bir sanatçı kişiliğe sahiptir.

Yeni başlayanlar için aikido adlı bir kitap yazan Hakan Karahan daha sonra Kafamdaki Sesler İntizar adlı şiir kitaplarını yayınlamıştır. İlk romanı 2001 yılında piyasaya çıkan Sürüden Ayrı kitabı olmuştur. Feramuz güvenlik dizisinin kitabı olan ve 19 ve Azrail kitaplarını yayınlamıştır. 2006 senesinde Kanal D televizyonunda yayınlanan Sağır Oda adlı dizide senaryo yazarlığı ve 42 bölüm boyunca var olan Oğuz bey karakterini canlandırmıştır. Daha önceden sinema sektörüne de el atan ve Türk yazarlarının eserlerini sinemaya aktarmak gibi bir niyet taşıyan Hakan Karahan 2007 yılında edebiyat eserlerinin sinemaya uyarlamasını gerçekleştirmek için Narsist film adında bir film yapım şirketi kurmuştur. İlk iş olarak Hasan Ali Topbaş'ın yazdığı Gölgesizler Kayıp Hayaller kitabı adlı eserinde dahil olan 5 edebiyat eserinin film haklarını satın almıştır. Uzun zaman boyunca profesyonel olarak voleybol da oynayan Hakan Karahan 1990 yılından bu yana siyah kuşak üçüncü dan aikidocudur. Uzun yıllar şarkıcı Candan Erçetin'le beraberliği sürmektedir.

Hakan Karahan’ın oyunculuk yaptığı diziler ve filmler şunlardır: Sağır Oda, Gölgesizler, Kaptan Feza, Ateşin Düştüğü yer, Yüreğine Sor, Zeytin Tepesi, Kaçak, Senden bana kalan gece, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz  ve Kasap havası.

Hakan Karahan'ın senaryosunu yaptığı filmler ise Sağır Oda, ve Kavimdir. Ayrıca Gölgesizler ve Kaptan Feza adlı filmlerinde yapımcılığını üstlenmiştir.

Hakan Karahan'ın kitapları ise şunlardır:  Yeni başlayanlar için aikido, İntizar, Kafamdaki ses, Ondokuz, Sürüden ayrı, Ama öyle, Azrail, Nehirde kayan yıldızlar ve Kıyamet haritası.

Biyografiler

 • Ersin Kurt Kimdir

  Ersin Kurt Biyografisi 26 Ağustos 1983'te Eskişehir'de doğdu. Anadolu Üniversitesi Radyo - Tv Tekniği Bölümü'nü ikinci sınıfta terk etti ve akabinde askerlik hizmetini tamamladı. Çeşitli işlerde çalıştıktan

 • Yasin Obuz Kimdir

  Yasin Obuz Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 Ünlüler Gönüller yarışmasında, gönüllüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Yasin Obuz

 • Uğur Pektaş Kimdir

  Uğur Pektaş Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 16. Şubat. 2020 tarihinde yayına girecek olan Survivor 2020 Ünlüler Gönüller yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak yer alan

 • Tuğba Melis Türk Kimdir

  Tuğba Melis Türk Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 Ünlüler Gönüller yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Tuğba

 • Tayfun Erdoğan Kimdir

  Tayfun Erdoğan Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 Ünlüler Gönüller yarışmasında, gönüllüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Tayfun Erdoğan