Ara

Aslı Samat Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Boyu ve Kilosu Kaç, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Aslı Samat Kimdir?, Aslı Samat Kaç Yaşında, Aslı Samat Nereli, Aslı Samat Kaç Doğumlu, Aslı Samat Nerede Doğdu, Aslı Zaman Hangi Okuldan Mezun, Aslı Samat Sevgilisi Var Mı?, Aslı Samat Boyu ve Kilosu hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını Aslı Samat biyografisinde bulabilirsiniz.

Aslı Samat Kimdir, Kaç Yaşında, Nerede Doğdu, Kaç Doğumlu, Aslen Nereli, Hangi Okuldan Mezun, Boyu ve Kilosu Kaç?

 
Adı Soyadı: Aslı Samat
Doğum Tarihi: 25.04.1991 (28 yaşında)
Nereli: İstanbul
Burcu: Boğa Burcu
Kilosu: 80
Boyu: 1,65
Göz Rengi: -
Saç Rengi: -
Eğitim Durumu: İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk Bölü
Sevgilisi: Yok
Evli mi:  Hayır
Eşi: Yok
instagram Hesabı: www.instagram.com/aslisamat
Twitter Hesabı: twitter.com/aslisamat
Facebook Hesabı:  

Aslı Samat Kimdir, Nerede Doğdu, Kaç Yaşında, Nereli, Ailesi Hakkında Bilgiler

 
Hercainin sevilen oyuncusu Aslı Samat kimdir? Sorusu arama motorunda yoğun olarak araştırılmaya başladı. ATV ekranlarında yayınlanan ve geniş kitleler tarafından beğeni ile takip edilen Hercai dizisindeki Melike karakteri ile tanındı Aslı Samat. Başarılı oyuncu medya da bir dönem mide küçültme ameliyatı ile gündeme gelmişti. Peki, Aslı Samat kimdir? Aslı Samat ile ilgili tüm merak edilen sorularınızın cevabını detayları ile birlikte makalemizde sizler için derledik.
 
Aslı Samat 25.04.1991 (28 yaşında) tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiş ve boğa burcudur. İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk Bölümü’nden mezun olan Aslı Samat henüz 7 yaşında iken ilk tiyatro deneyimini ilk olarak Levent Kırca Oya Başar Tiyatrosu’nun Sefiller oyunu ile gerçekleştirmiştir. Üç sene boyunca Levent Kırca Oya Başar Tiyatrosu’nda devam eden Sefiller oyununun ardından Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda çıkarılan Küçük Prens, Keşanlı Ali Destanı gibi oyunlarda roller alarak oyunculuk yapmaya devam etti.
 
Daha sonra Kenter Tiyatrosu’nun eğitim birimi olan Akademi Kenter’de iki yıl, Yıldız Kenter, Müşfik Kenter, Mehmet Birkiye, Hakan Gerçek, Engin Hepileri gibi isimlerden eğitim almıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra Kenter Tiyatrosu’nda Cimri, Kraliçe Lear, Victoria oyunlarında yönetmen yardımcılığı görevini yürüttü.
 
Konservatuvar eğitimi devam ederken Şahin ve Çetesi, Çocuklar Duymasın, Neyin Eksik Ajans dizi projelerinde kısa roller alarak televizyon ekranlarında kendisini göstermiş ve Multitap grubunun Çıbık isimli klibinde rol almıştır. İlk beyazperde oyunculuk deneyimini ise 24 yaşında iken 2015 yılında Türkan Şoray’ın yönettiği Uzaklarda Arama isimli sinema filmi ile gerçekleştirmiş ve bu filmde Simay karakterini canlandırmıştır. Daha sonra 2017 yılında Star TV ekranlarında yayınlanan Ateş Böceği isimli dizide Şirin karakterini canlandırarak ciddi anlamda dizi oyunculuğuna da başlamış oldu. Son olarak 2019 – 2020 Yeni yayın sezonda ATV ekranlarında yayınlanan Hercai dizisinde rol almakta ve Melike karakteri ile oyunculuk serüvenini sürdürmektedir.
 
Tiyatro, sinema, dizi ve hatta klip tecrübelerinin yanı sıra reklamlarda da yer alan Aslı Samat, Vodafone Türkiye’nin Starı reklam filminde Beyazıt Öztürk ile birlikte oynamıştır.  Dizi oyunculuğu ile birlikte tiyatro hayatına da halâ devam etmekte olan Aslı Samat Moda Sahnesi’nin Kemal Aydoğan’ın yönetmenliğinde çıkan Torun İstiyorum oyununda ‘Maria’ karakterini canlandırmaya devam etmektedir.
 
2013 Yılında Ne Ameliyatı Oldu?
 
Aslı Samat 2013 yılında mide küçültme ameliyat oldu. 6 yılda 173 kilodan 93 kiloya kadar düşen yani 80 kilo veren Aslı Samat'ın büyük değişimi görenleri şaşırtıyor. Başarılı oyuncu Aslı Samat basın ve medya da bir dönem mide küçültme ameliyatı ile gündeme gelmişti. Daha önce 173 kg olduğu ve mide ameliyatının ardından 6 yıl gibi bir  süre içerisinde 80 kiloya kadar indiği açıklanmıştır.
 
Hercai dizisinin genç sempatik oyuncusu Aslı Samat’ın, çocukluk yıllarından beri hayali olan oyunculukta iyi bir kariyer yapmak için 93 kilo verdiği ortaya çıktı. Genç oyuncu Aslı Samat 62 beden olan gardırobunda ki kıyafetlerini 42 beden kıyafetlerle değiştirmiş. Özellikle kıyafetlerinin çoğunu annesi düzenlerken bu vesile ile annesinin terziliği öğrendiğini dile getiriyor.
 
Ameliyattan sonra zorlu dönemler geçirdiğini belirten Aslı Samat, “Süreç içinde 70 kilo verdikten sonra köpeklerimle bol bol yürüyüş yaptım, sık sık ve düzenli aralıklarla pilates ve yüzmeye gittim. Diyet programında belirli yiyecekler dışında hiçbir şey yemediğim dönemler oldu. Beni iki seneden beri görmeyen birine bazen kendimi hatırlatmak için “Hani şu kızıl olan, beraber çalıştık, hani köpeklerim var, yahu şişman olan şişman işte, demek zorunda kalıyorum” diye eklediğini belirtiyor.
 
Aslı Samat’ın Rol Aldığı Diziler Ve Filmler:
 
 • 2019 – Hercai (Melike) (TV Dizisi)
 • 2018 – Lady Winsley (Ayşe) (Sinema Filmi)
 • 2017 – Ateş Böceği (Şirin) (TV Dizisi)
 • 2015 – Uzaklarda Arama (Simay) (Sinema Filmi)


Biyografiler

 • Ersin Kurt Kimdir

  Ersin Kurt Biyografisi 26 Ağustos 1983'te Eskişehir'de doğdu. Anadolu Üniversitesi Radyo - Tv Tekniği Bölümü'nü ikinci sınıfta terk etti ve akabinde askerlik hizmetini tamamladı. Çeşitli işlerde çalıştıktan

 • Yasin Obuz Kimdir

  Yasin Obuz Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 Ünlüler Gönüller yarışmasında, gönüllüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Yasin Obuz

 • Uğur Pektaş Kimdir

  Uğur Pektaş Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 16. Şubat. 2020 tarihinde yayına girecek olan Survivor 2020 Ünlüler Gönüller yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak yer alan

 • Tuğba Melis Türk Kimdir

  Tuğba Melis Türk Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 Ünlüler Gönüller yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Tuğba

 • Tayfun Erdoğan Kimdir

  Tayfun Erdoğan Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 Ünlüler Gönüller yarışmasında, gönüllüler grubunda yarışmacı olarak yer alan Tayfun Erdoğan