Gülçin Santırcıoğlu

Gülçin Santırcıoğlu – Sultan Aslanbey Kimdir?

ATV ekranlarında yayınlanan ve sevilerek izlenen Hercai dizisinde izleyicilerin karşısına çıkan Gülçin Santırcıoğlu kimdir? Ünlü oyuncu ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Ünlü oyuncu Ağustos 29.11.1977 (42 Yaşında) tarihinde İzmir'de dünyaya geldi. Elçin isminde bir kız kardeşi olan ünlü ve güzel oyuncu ilk ve orta öğrenimini İzmir Özel Fatih Lisesi'nde tamamladıktan sonra Üniversite eğitimini de Dokuz Eylül Üniversitesi Opera Şan Bölümünden mezun olarak tamamlayan ünlü oyuncu mezun olduktan sonra 2002 tarihinde, İstanbul'a taşınmaya karar verdi. Gül Sabar’dan şan eğitimi alan Santırcıoğlu daha sonra çeşitli gruplarda solistlik ve Ruhi Su Kültür Sanat Vakfında 3 yıl şan hocalığı yaptı ve pek çok mekânda solist olarak sahne aldı.

İlk dizi filmi olarak 2004 yılında Aynalar isimli dizi ile adım atan Gülçin Satırcıoğlu, 2005 yılında ise rol aldığı ilk sinema filmi olan Türev filminde Süreyya karakteri ile Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde en iyi film ödülünü kazandı. Bu filmde oynadığı Süreyya rolü ile 13. ÇASOD (Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği) ödüllerinde "Umut Vadeden Kadın Oyuncu" ödülüne layık görüldü. Güzel oyuncu performansıyla pek çok kesimin övgüsünü almıştır.

Sahne programları ile beraber dizi müzikleri de seslendiren ünlü oyuncu günümüze kadar pek çok film ve dizide rol almış ayrıca bir klasik hâline gelen "Elveda Rumeli" dizisindeki Hatice rolü ülke çapında tanındı. 2007 senesinde yönetmenliğini Semih Kaplanoğlu'nun üstlendiği Yumurta, Süt, Bal üçlemesinin ilk filmi olan Yumurta filminde Nejat İşler, Saadet Işıl Aksoy ve Ufuk Bayraktar gibi usta oyuncular ile birlikte film kadrosunda yer alarak Gül karakterini canlandırmış ve başarısına bir imza daha atmıştır. Film ulusal ve uluslararası çeşitli festivallerde ödüller aldı. Gülçin Santırcıoğlu, 2008 yılında başrollerini Kaan Keskin ile paylaştığı üçüncü sinema filmi olan İki Çizgi, 65. Venedik Film Festivali ve 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali (10- 19 Ekim 2008 tarihleri arasında) dâhil olmak üzere 30'un üzerinde ulusal ve uluslararası festivale katıldı. Sonrasında çeşitli sinema Filmleri ve uzun soluklu dizi film projelerinde yer aldı. Güzelliği kadar sesi ile de harikalar yaratan güzel oyuncu 2012 yılında Badem grubunun "Badem ve Konukları" albümünde Ala Gözlerini Sevdiğim Dilber şarkısını seslendirdi. Hollanda da gerçekleştirilen 2013 yılında Roterdam Altın Lale Film Festivalinde jüri üyeliği de üstlenen güzel oyuncu Gülçin Santırcıoğlu, Kara Ekmek ve Oyunbozan adlı dizilerde rol almıştır. 2016 yılında TRT ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde Çolpan karakterine hayat vermiştir.

Son olarak 2019 yılında ATV ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve beğeni ile izlenen Hercai isimli dizide Sultan Aslanbey Karakterini canlandırmaktadır. Hırslı ve isteklerini gerçleştirmek için sabırla bekleyen Sultan, Aslanbey ailesinin hayatta kalan tek gelini, Gönül'ün annesidir Sultan. Sultan fakir bir aileden gelerek Aslanbey konağına hanım olmuştur. Aslanbey Ailesinin Hanımağası Azize'nin ardından Aslanbey ailesinin başına geçmek en büyük hayalidir. Adı gibi konağın sultanı olmaya ant içtiği kalbinde, tek evladı olan kızından başkasına asla yer yoktur.

Fizik olarak ve oyunculuk yeteneği ile senaryo yazarlarının ilk aradığı isimlerden olan Gülçin Santırcıoğlu boyu 1.70 cm, 49 kilo ağırlığındadır. Orjinal saç rengi kızıl ve göz rengi kahverengidir. Güzelliği ile hayranlarının gönlünde taht kurmayı bilen, hayranlarının sevgisine layık olmaya çalışan ve zamanın çoğunu dizi ve film setlerinde geçiren evlenmeye vakit bulamadığından dolayı Gülçin Santırcıoğlu eşi evli olmadığından dolayı henüz yoktur. Aslen Manisalı olan ünlü oyuncu Gülçin Santırcıoğlu’nun babası tekstil işiyle uğraşır. Annesi ise ev hanımıdır.


Gülçin Santırcıoğlu’nun Rol Aldığı Dizi Ve Filmler
 • 2019 – Hercai (Sultan Aslanbey) (TV Dizisi)
 • 2018 – Nefes Nefese (Sultan)(TV Dizisi)
 • 2016 – Diriliş Ertuğrul (Çolpan) (TV Dizisi)
 • 2016 – Oyunbozan (Mine)(TV Dizisi)
 • 2015 – Kara Ekmek (Pervin) (TV Dizisi)
 • 2014 – Kırımlı (Anette) (Sinema Filmi)
 • 2013 – Osmanlı Tokadı (TV Dizisi)
 • 2012 – 2013 – Böyle Bitmesin (TV Dizisi)
 • 2011 – Bir Çocuk Sevdim (Sebahat) (Dizi)
 • 2010 – Sensiz Yaşayamam (Şahika) (TV Dizisi)
 • 2010 – Doktorlar 4. Sezon (Tuba Aygün) (TV Dizisi)
 • 2009 – Ev (Yapımcı) (Sinema Filmi)
 • 2008 – İki Çizgi (Selin) (Sinema Filmi)
 • 2007 – Yumurta (Gül) (Sinema Filmi)
 • 2007 – 2009 – Elveda Rumeli (Hatice) (Dizi)
 • 2006 – Gülpare (Neslihan Güldemir) (TV Dizisi)
 • 2005 – Türev (Süreyya) (Sinema Filmi)
 • 2004 – Aynalar (TV Dizisi)