Ara

Zeytinyağlı İç Baklalı Enginar Tarifi

Zeytinyağlı İç Baklalı Enginar Tarifi, Zeytinyağlı iç baklalı enginar nasıl yapılır sorusunun yanıtını doğru bir biçimde almak için öncelikli olarak ölçülere dikkat etmeli ve enginar seçimini düzgün yapmak gerekmektedir.

Zeytinyağlı İç Baklalı Enginar Nasıl Yapılır?


Hem bakla hem de enginar gibi iki faydalı sebzeyi içerisinde bulunduran bu zeytinyağlı yemeğin yapımı da çok kolaydır. Zeytinyağlı iç baklalı enginar tarifi konusunda yeterli bilgi bu başlık altında yer almaktadır. Zeytinyağlı iç baklalı enginar nasıl yapılır sorusunun yanıtını doğru bir biçimde almak için öncelikli olarak ölçülere dikkat etmeli ve enginar seçimini düzgün yapmak gerekmektedir.

Malzemeler:

6 adet çanak enginar
Yarım kilo iç bakla
1 adet kuru soğan
Yarım demet dereotu
1 çay bardağı zeytinyağı
2 adet küp şeker
1 çorba kaşığı un
1 limon suyu


Zeytinyağlı İç Baklalı Enginar Yapılışı:


Öncelikli olarak tencerenin içerisine enginarları yerleştirmek gerekmektedir. Ardından soğanlar, un, limon suyu, küp şeker ve tuzu eklemelisiniz. Enginarları pişmeye bırakmalısınız. Bir yandan da baklaları suyun içerisine atmalı ve kaynamaya bırakmalısınız. Baklalar pişmeye başladıkça kabuklarından ayrılacaktır. İsterseniz bunları tam olarak ayıklayabilirsiniz. Eğer kabuklu seviyorsanız bu biçimde de bırakabilirsiniz. Her iki ürün de piştikten sonra bir cam pişirme kabının içerisine yerleştirmelisiniz. Enginarlarınızı güzelce yerleştirdikten sonra üzerine bir kaşık yardımı ile iç baklalarınızı da eklemelisiniz. Daha sonra yarım su bardağı kadar daha su ekleyerek 10 dakika kadar fırına vermelisiniz. İşte yemeğiniz hazır. Zeytinyağlı iç baklalı enginar tarifi uygulamanızı sevdiğiniz diğer garnitürler ile de renklendirebilirsiniz. Özellikle havuç bu yemeğe en çok yakışan besinlerden bir tanesidir.

Zeytinyağlı Yemek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler