Ara

Çikolatalı Elmalı Turta Tarifi

Çikolatalı Elmalı Turta Tarifi, Sizler de çikolatalı elmalı turta nasıl yapılır bu yazımız içerisinde okuyarak evinizde deneyebilirsiniz. Çikolatalı elmalı turta tarifi oldukça anlaşılır ve pratik bir tariftir.

Çikolatalı Elmalı Turta Nasıl Yapılır?


Özellikle çocuklar tarafından en çok merak edilen ve sevilen turta tarifi olan çikolatalı elmalı turta tarifi oldukça anlaşılır ve pratik bir tariftir. Sizler de çikolatalı elmalı turta nasıl yapılır bu yazımız içerisinde okuyarak evinizde deneyebilirsiniz.

Malzemeler:

Üzeri İçin:

4 tane elma
2 yemek kaşığı şeker
1 çay kaşığı tarçın
Ceviz

Çikolata Sosu İçin:

1 tane ( 80 gr ) çikolata paketi
1 tane ( 200 ml ) krema paketi

Hamur İçin:

1 tane yumurta
1 yemek kaşığı yoğurt
1 su bardağı pudra şekeri
250 gr margarin ve tereyağı
Un

Çikolatalı Elmalı Turta Yapılışı:


Çikolatalı elmalı turta tarifini uygulamak istiyor iseniz ilk yapacağınız şey hamuru hazırlamak olacaktır. Hamuru hazırlamak için gerekli olan bütün malzemeleri derin bir kaba koyup belli kıvamı yakalayana kadar yoğurmalıyız. Ardından hamurumuzun içerisine bir yuvarlak açmalıyız. Bu yuvarlağın içine hazırladıktan sonra harcı yerleştireceğimiz için gereklidir. Bu arada kaba yerleştirdiğimiz hamurun kenarları biraz taşmalı ve turta görünümünde olmalıdır. Daha sonra hamurumuzu 170 derecede ısıttığımız fırının içerisine yerleştirmeliyiz. Hamur pişerken harcı hazırlanmalıdır. Bunun için de ilk bölümde verilen malzemeler gereklidir. Öncelikle elmaların hepsini rendeleyip suyunu çekene kadar kaynatmalıyız. İçerisine şeker ve tarçını da ekleyip pişirdikten sonra ocaktan alırız. Bu sırada hamuru çıkarıp hazırladığımız üstü yuvarlağın içerisine dökeriz. Son olarak çikolata eritip bunu da turtamızın üstüne yayabiliriz.

Turtalar - Tartlar - Paylar

Yeni Tarifler Popüler Tarifler