Ara

Kivi Jöleli Muhallebi Tarifi

Kivi Jöleli Muhallebi Tarifi, Kivi Jöleli Muhallebi Nasıl Yapılır? Kivi jöleli muhallebi nasıl yapılır öğrenmek ve buna göre bir adım atmak gerekiyor. Burada bunun için size uygun tarif vermekteyiz.

Kivi Jöleli Muhallebi Nasıl Yapılır?


Muhallebi tarifleri arasında jöle kıvamını tutturarak, güzel bir karışım alabilirsiniz. Bunun içinde kivi jöleli muhallebi alınabilir. Lezzetli ve vitamin değeri yüksek olan kivi jöleli muhallebi tarifini, kivi üzerinden yola çıkarak sağlayabilirsiniz. Bunun içinde kivi jöleli muhallebi nasıl yapılır öğrenmek ve buna göre bir adım atmak gerekiyor. Burada bunun için size uygun tarif vermekteyiz.

Malzemeler:

1 paket olacak şekilde kivili jöle
2 adet kivi

Muhallebi için:

5 su bardağı kadar 1 litre süt
1 su bardağı toz şeker
5 yemek kaşığı nişasta
1 adet kivi

Kivi Jöleli Muhallebi Yapılışı:


Kivili jölemizi uygun bir biçimde paketimizin arkasındaki tarife göre hazırlamalı ve düzenlemeliyiz. Bunun ardından ise kadehler üzerine hazırladığımız jölemizi ekmeli ve biraz yan bir şekilde konulmalıdır. 1 kepçe bu işlem için yeterli olacaktır. Sonrasında ise kadehe konulan jölenin tam dökülmeden uygun bir kıvamda kalması da sağlanmalıdır. 4 dilim kiviyi alarak, jölelerin içerisine yerleştirmeliyiz. 30 dakika kadar buzdolabında bekledikten sonra aynı yapıda bekletilir. Muhallebimizi hazırlamaya geçersek eğer, tencerede şeker ve süt ekleyip kaynatmamız gerekiyor. Kaynatılma işleminin ardından, nişastayı da sulandırmalıyız. Kaynamakta olan tencereye nişasta eklenmelidir.  Çok ufak parçalar halinde kivileri doğrayıp tencerenin içerisine atmalısınız. Ardından ise karıştırmalı ve ocaktan alarak 15 dakika dinlendirmelisiniz. Muhallebiyi, kadehin kalan kısmına kepçe ile eklemelisiniz. Ardından düz bir şekil alacaktır. Buzdolabında 3 saat bekleyerek Kivi Jöleli Muhallebiyi tüketebilirsiniz. 

Muhallebi ve Puding Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler