Ara

Ispanaklı Tepsi Böreği Tarifi

Ispanaklı Tepsi Böreği Tarifi, Ispanaklı Tepsi Böreği Nasıl Yapılır? Börek tarifleri deyince ilk sıralamalarda gelen börek tariflerinden ıspanaklı tepsi böreği nasıl yapılır diye soracak olursanız bizi okumaya devam edin diyoruz.

Ispanaklı Tepsi Böreği Nasıl Yapılır?


Ispanaklı tepsi böreği tarifi birçok kişi tarafından çok sevilen ve aranılan hafif bir börek tarifidir. Börek tarifleri deyince ilk sıralamalarda gelen börek tariflerinden ıspanaklı tepsi böreği nasıl yapılır diye soracak olursanız bizi okumaya devam edin diyoruz.

Malzemeler:

4 adet yufka
3 adet yumurta
1 çay bardağı sıvı yağ
1 bardak yoğurt


İç malzemesi:

Yarım kilo ıspanak
1 adet kuru soğan
Tuz karabiber
 

Ispanaklı Tepsi Böreği Yapılışı:


Öncelikle tepsimizin tabanını yağlıyoruz. Sonra börek için sıvı sosumuzu hazırlıyoruz. Yoğurt, sıvı yağ, çırpılmış yumurtaları bir kaba alarak karıştırın. Şimdi yağladığımız tepsiye 1. yufkamızı sererek sıvı malzememizle ıslatıyoruz. Sonrasında 2. kat yufkamızı koyuyor ve yine yufkayı ıslatıyoruz. Öte yandan önceden küp küp doğrayarak tavada az yağda kavurduğunuz soğanları ve üzerinde eklediğiniz yıkanmış ve doğranmış ıspanak karışımını tuz ve kara biber katarak karıştırıyoruz. Şimdi yufka sıralaması için 2 . kata geldiğimizde tüm iç ıspanak malzemesini buraya serelim. Yine e 3. kat yufka ve sıvı malzememiz ve 4. kat yufka sıvı malzememizi yayacak şekilde yufka sıralamamızı dizelim. Arzu edenler en üst kata bir yumurta sarısı daha çırpıp sürebilir. Böreğimizi 180 derecede alt – üst ayarlı olacak şekilde 45 dakika pişirdiğimizde çıtır çıtır pişecektir. Çayın yanında ya da meşrubatlarla sevdiklerinize, ailenize ya da misafirlerinize ikram edebileceğiniz bu böreğe herkes bayılacaktır. Ispanaklı tepsi böreği tarifi bu şekilde.

Börek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler