Ara

Rüyada Tüfek Görmek

Rüyada boş tüfekle oynadığını görmek, tüfeğinin kırıldığını görmek, tüfeğini satarak parasını aldığını görmek, güzel ve temiz bir tüfeği olduğunu görmek, rüyada tüfeğinin kendi kendine patladığını görmek, rüyada tüfekle kurşun atmak nasıl yorumlanır.

Rüyada Tüfek Görmek

Rüyada boş tüfekle oynadığını görmek, yolculuğa, selamete ve faydaya yorumlanır. Tüfeğinin tetiğinin kırıldığını görmek, yolculuğunu tamamlayamayacağına; bir rivayete göre yolculuktan zarar göreceğine; bir kimsenin kendisine bir tüfek verdiğini görmek, çocuğu veya bir kardeşinin dünyaya geleceğine işaret eder.

Tüfeğinin kırıldığını görmek, şerefinin yok olmasına işarettir. Sebebini bilmeden tüfeğinin bozulduğunu görmek, akrabası yüzünden bir musibete uğrayacağına delildir. Tüfek ile kurşun attığını görene, büyükleri tarafından doğru yola gelmesi için nasihat edilir. Tüfek ile kurşun atıp hedefe isabet ettiren, doğru konuşur, hedefe isabet ettirmeyen yalan söyler. Yeni bir tüfek yaptığını gören, bir kadınla evlenir ve ondan bir oğlu olur. Elindeki tüfeği doldurduğunu gören evlenir ve ömür boyu aynı eşle yaşar.

Tüfeğini satarak parasını aldığını gören, eşini çok sever. Kendisine fişekleriyle birlikte bir tüfek verildiğini gören muradına erer. Güzel ve temiz bir tüfeği olduğunu gören, Allah’ın (C.C) emirlerini yerine getirir. Rüyasında eşine bir tüfek verdiğini görenin bir kızı olur. Tüfeğe mermi sürdüğünü görmek, yolculuğa işarettir.
Kendisine mekanizması olmayan bir tüfek verildiğini gören, akrabasından hayır görmez. Bir kılıf içinde tüfek görenin karısı hamile kalır. Rüyada tüfeğinin kendi kendine patladığını gören çok yaşar. Kırılan tüfeğini tamir ettirdiğini görmek, kaybolan bir şeyinin bulunacağına işaret eder.

Bazılarına göre; rüyada tüfek ve tabanca görmek, düşmanla tabir olunur. Elinde bir tüfek ve tabanca gören, düşmanına üstün gelmeye hazırlanmıştır. Tüfeği veya tabancayı ateş ettiğini gören, düşmanı ile kavgaya başlar. Kendisine karşı tüfek veya tabanca atıldığını gören, düşman tarafından saldırıya uğrar. Tüfek veya tabanca mermisi yakıcı sözlerdir. Bunlardan birinin kendisine isabet ettiğini gören, düşman tarafından muzır ve kötü bir söze uğrar. Gelen mermiden yaralandığını gören, düşmanı tarafından zarar görür. Kendi attığı kurşunun karşısındakini vurduğunu gören, düşmanını zarara sokar.

Tüfek kurşunu, yerine ulaşacak olan doğru söz, bir rivayete göre gıybet (arkadan söylenecek sözler) ile tabir olunur. Rüyasında birinin kendine karşı kurşun attığını gören, o kimseden bir haber alır. Birine karşı kurşun attığını gören, o kişiye bir kimseyi gönderir. Attığı kurşun doğru gitmezse, gönderdiği adam da yerine ulaşmaz. Bir ava kurşun attığını gören, bir kimseye sebepsiz olarak darılır, sitem eder.

Kurşun atmak, elçi ve adam göndermeye işaret eder. Eğer attığı kurşun doğru hedefe ulaşırsa, gönderdiği kimse de yerine ulaşır ve yapmak istediği şeyi yerine getirir. Eğer attığı kurşun hedefine ulaşmazsa, elçi de yerine gitmez ve maksat da hasıl olmaz.
Attığı kurşunun bir kasabanın veya bir köyün ortasına düştüğünün görenin o yerde emri ve sözü geçer: Eğer kurşun bir takım atların arasına düşerse o kimselere söz dinletir.

Bir kurşun atarak nişan aldığı yere isabet ettiren muradına erişir. Bir kurşun atıldığını ve hedefi vuramadığını gören yapmak istediği işte başarılı olamaz. Birçok kurşun görmek, mal ile yorumlanır. Fişekliğini kurşunla doldurduğunu gören o yerde mal biriktirir.
Bir kadının kurşun görmesi kocasına ait olarak yorumlanır. Bir savaşta tüfek attığını görmek, şeref ve şana işarettir.Rüya Tabirleri

Yeni Popüler
 • Rüyada Etek Görmek

  Rüyada Etek Görmek Rüyada etek görmek bu rüyayı gören bir erkekse ve bekarsa hayırlı, güzel olacak bir evliliğe yorumlanır. Rüyada uzun etek görmek yapacak olduğunuz evliliğin uzun ömürlü

 • Rüyada Yüzük Kaşı Görmek

  Rüyada Yüzük Kaşı Görmek Yüzüğünün taşının düştüğünü gören kimsenin çocuğu ölür yahut malından bir şeyi kaybeder. Yüzüğün kırılması, hanımının boşanmasına yorumlanır. Yüzük, bir ev veya bir hayvanı

 • Rüyada Anne Görmek

  Rüyada Anne Görmek Rüyada anne görmek kısmetlerinizin artacağına ve hayatınıza bolluk geleceğine işaret eder. Son derece hayırlı bir rüyadır. Rüyada annesini gören kişinin durumu iyi değilse, dünyalığı

 • Rüyada Gelinlik Görmek

  Rüyada Gelinlik Görmek Rüyada gelinlik görmek iki şekilde yorumlanır. Rüyayı gören kişi bekâr birisi ise en kısa zamanda ailesi tarafından çok beğenilecek bir işe gireceğine işaret edilir.

 • Rüyada Şiddet Görmek

  Rüyada Şiddet Görmek Kişinin rüyada kendisine şiddet ve darlık isabet ettiğini görmesi, fakirliğe alâmettir. Bazı kere de şiddet ve varlık, rüya sahibinin hastalanmasına, düşmanlık ve fitneye delâlet