Ara

Rüyada Kuyu Görmek

Rüyada kuyu nedir, rüyada bir kuyu üzerinde oturduğunu görmek, kuyu çıkrığı görmek, kuyudan su çektiğini görmek, susuz bir kuyu görmek, kuyunun yıkıldığını görmek, rüyada kuyuya düştüğünü görmek, evinde veya tarlasında bir kuyu olduğunu görmek, kuyuya girip orada ezan okuduğunu görmek, rüyada kuyuya girdiğini ve oradan gökyüzünü göremediğini görmek nasıl tabir edilir.

Rüyada Kuyu Görmek

Rüyada görülen kuyu, hileye ve birini aldatmaya işarettir. Bundan dolayı bir kimse rüyada bir adam için kuyu kazdığını görse o adama hile eder. Kuyu kazan kimse kuyuya kendisinin girdiğini görse başkasına yapacağı hile kendisine döner.
Bir kimse rüyada kuyuya girdiğini ve oradan gökyüzünü görmediğini görse o kimseye hırsızlar gelir ve eşyalarını çalarlar.

Bu rüyada eğer kuyu ve abdest bulunduysa abdestten dolayı yorum kuyudan daha kuvvetlidir. Kuyuda yıkanmanın yorumu da böyledir.
Eğer bu rüya, sahibinin üzerinde borç varsa Allahü Teala (C. C.) ona borcunu ödemeyi nasip eder. Günahkar ise tövbesini kabul eder. Eğer hapis ise, Allahü Teala (C.C.) onu hapislikten kurtarır. Bazen de rüyayı gören ile ailesi arasında hayırsızlık ve kıskançlık meydana gelmesi ile rüya sahibi mağdur olur; sonra onlar üzerine galip olup intikam alır. Bazen de sonradan kurtulacağı bir ithamla karşılaşır.

Kuyu çıkrığı görmek, din ve dünya işlerinde insanlara yardım eden çok faydalı olan bir mümine yorumlanır. Rüyada abdest alması için çıkrıkla kuyudan su çektiğini gören kimse Allah’ın dinine yapışan bir müminden yardım talep eder.
Abdestini tamamladığını gören kimsenin abdesti, borçtan, hastalıktan ve üzüntüden kurtulmasına kifayet eder.

Bir yerde eski bir kuyu olup bundan, gelen gidenin su çekerek faydalandıklarını görmek, o yerde zengin biri olup, halka iyilik ettiğine; o kuyudan suyun taştığını görmek, o yerde sıkıntı olacağına; bostanını sulamak için kuyu kazdığını ve evine dolduğunu görmek, bir takım adamın hizmetine girip, onlardan zarar görmeye; su saf ve berrak ise, iyi bir kişinin arkadaşlığından fayda göreceğine; bir kuyunun üzerinde oturduğunu görmek, hilekar bir adamla tanışıp, onun hilesinden kurtulacağına, bir kuyuya su almak için gittiğini görmek, kazanmak için bir yolculuğa çıkacağına delalet eder.

Tanımadığı bir yerde tatlı suyu olan bir kuyu görmek, hayırlıdır. Bu rüya, gören kimsenin dünyalığıdır. Bundan rızklanır, hayır görür, ömrü uzar. Eğer kuyu, susuz bir kuyu ise, eceli yaklaşmıştır. Kuyunun yıkılması karısının öleceğine işarettir. Bir kuyuya girip orada ezan okuduğunu gören, yolculuğa çıkar ve kazanır. Evinde veya tarlasında bir kuyu olduğunu gören, geniş bir geçim kaynağı bulmuş olur. Sıkıntıdan kurtulur.

Bir kuyuya düştüğünü gören, işinden atılır ve geçim sıkıntısı çeker. Boş bir kuyu görmek, işlerinin durmasına; yol üzerindeki kuyu hafif bir kadına; evin kuyusu ev sahibine ve eşine; mahallenin kuyusu mahalle bekçisine delalet ettiğinden, bu rüyadaki iyi ve kötü haller buna göre kıyaslanarak tabir olunur.
Bir rivayete göre de; rüyada kuyu görmek, hile ile yorumlanır.

Rüyasında bir kişi için bir kuyu kazdığını görmesi, bir işinden dolayı o adama hile yapılacağına delalet eder. Kendisinin bir kuyuya düştüğünü görmek, işinde hile yaptığına ve hükumet adamları tarafından yakalanıp cezalandırıldığına işarettir. Rüyasında kuyudan su çekip, abdest aldığını görmek, bir eşyasının çalındıktan sonra hırsızın bulunarak eşyalarının geri alındığına delalet eder. Bu rüyalarda kuyu ile birlikte abdest alma da görülürse, rüya kuyu için değil, abdest için yorumlanmalıdır. Rüyada herhangi bir kuyu görmek, üzüntüye kedere ve sıkıntıya yorumlanır.Rüya Tabirleri

Yeni Popüler
 • Rüyada Etek Görmek

  Rüyada Etek Görmek Rüyada etek görmek bu rüyayı gören bir erkekse ve bekarsa hayırlı, güzel olacak bir evliliğe yorumlanır. Rüyada uzun etek görmek yapacak olduğunuz evliliğin uzun ömürlü

 • Rüyada Yüzük Kaşı Görmek

  Rüyada Yüzük Kaşı Görmek Yüzüğünün taşının düştüğünü gören kimsenin çocuğu ölür yahut malından bir şeyi kaybeder. Yüzüğün kırılması, hanımının boşanmasına yorumlanır. Yüzük, bir ev veya bir hayvanı

 • Rüyada Anne Görmek

  Rüyada Anne Görmek Rüyada anne görmek kısmetlerinizin artacağına ve hayatınıza bolluk geleceğine işaret eder. Son derece hayırlı bir rüyadır. Rüyada annesini gören kişinin durumu iyi değilse, dünyalığı

 • Rüyada Gelinlik Görmek

  Rüyada Gelinlik Görmek Rüyada gelinlik görmek iki şekilde yorumlanır. Rüyayı gören kişi bekâr birisi ise en kısa zamanda ailesi tarafından çok beğenilecek bir işe gireceğine işaret edilir.

 • Rüyada Şiddet Görmek

  Rüyada Şiddet Görmek Kişinin rüyada kendisine şiddet ve darlık isabet ettiğini görmesi, fakirliğe alâmettir. Bazı kere de şiddet ve varlık, rüya sahibinin hastalanmasına, düşmanlık ve fitneye delâlet