Ara

Rüyada Kâbe Görmek

Rüyada Kâbe'yi görmek, Kâbe'de namaz kıldığını görmek, Kâbe’nin harap olduğunu görmek, Kâbe’yi tavaf ettiğini görmek, Kâbe’yi kendi evinde görmek nasıl tabir edilir.

Rüyada Kâbe Görmek

Rüyada Kâbe'yi görmek, bir bakan yahut bir lider ya da evlenmeye yorumlanır. Rüyada Kâbe'yi görmek, rüya sahibinin Beytullah'a gireceğine işarettir.
Rüyada Kâbe'yi gören kimse, yapacağı hayırlı bir amelle müjdelenir ya da yapmayı arzu ettiği bir şeyden sakınır.
Bir kimse Kâbe'de namaz kıldığını görse, bir liderden veya imamdan kuvvet alır. Düşman şerrinden emin olur ve hayra erişir.
Bir kimsenin rüyada, Kâbe’ye verip orada hac ile alakalı bir şey yapması, o kimsenin Allah (C.C.)'ın farzlarından emrettiği şeye veya yemini yerine getirmek için çaba sarf etmesine yorumlanır.

Rüyada Kâbe’ye bakmak koktuğundan emin olmaya yorulur.
Rüyada Kâbe’den bir nar çaldığını gören kimse, dinini ıslah eder.
Mekke'de ölüler arasında olduğuna ve onlara bir şeyler sorduğunu gören kimse, şehit olarak ölür.
Hatmi şerife girip, Kâbe üzerinde namaz kıldığını gören kimse ihsan ve rütbeye erişir.

Kâbe’de bir hata işlediğini gören kimse, Resullah (S.A.V.)'ın sünnet-i seniyyesine muhalif harekette bulunur ve nefsine uyan kimselerin yoluna girer.
Bir kimse Kâbe’nin harap olduğunu görse, namazını terk eder.
Bir kimse Kâbe’yi tavaf ettiğini veya hacla ilgili bir vazifeyi yaptığını görse, o kimsenin yaptığı vazife miktarınca dininin temizliğine yorumlanır.
Bir kimse, Kâbe’ye yönelmiş olduğunu görse, din ve dünyasını ıslah edecek bir şeye yönelir.

Kâbe’yi kendi evinde gören kimse hayırlı ve saliha bir kadınla evlenir.
Kâbe namaza da yorumlanır. Çünkü Kâbe, namaz kılanların kıblesidir. Kâbe mescit ve camiye yorumlanır. Çünkü Kâbe, Allah'ın evidir.
Bazen Kâbe, cennete işarettir. Çünkü Kâbe Allah'ın evidir. Cennet de Allah'ın evidir. Cennete kavuşmak ise, ancak Kâbe’ye yönetmekle mümkün olur.Rüya Tabirleri

Yeni Popüler
 • Rüyada Etek Görmek

  Rüyada Etek Görmek Rüyada etek görmek bu rüyayı gören bir erkekse ve bekarsa hayırlı, güzel olacak bir evliliğe yorumlanır. Rüyada uzun etek görmek yapacak olduğunuz evliliğin uzun ömürlü

 • Rüyada Yüzük Kaşı Görmek

  Rüyada Yüzük Kaşı Görmek Yüzüğünün taşının düştüğünü gören kimsenin çocuğu ölür yahut malından bir şeyi kaybeder. Yüzüğün kırılması, hanımının boşanmasına yorumlanır. Yüzük, bir ev veya bir hayvanı

 • Rüyada Anne Görmek

  Rüyada Anne Görmek Rüyada anne görmek kısmetlerinizin artacağına ve hayatınıza bolluk geleceğine işaret eder. Son derece hayırlı bir rüyadır. Rüyada annesini gören kişinin durumu iyi değilse, dünyalığı

 • Rüyada Gelinlik Görmek

  Rüyada Gelinlik Görmek Rüyada gelinlik görmek iki şekilde yorumlanır. Rüyayı gören kişi bekâr birisi ise en kısa zamanda ailesi tarafından çok beğenilecek bir işe gireceğine işaret edilir.

 • Rüyada Şiddet Görmek

  Rüyada Şiddet Görmek Kişinin rüyada kendisine şiddet ve darlık isabet ettiğini görmesi, fakirliğe alâmettir. Bazı kere de şiddet ve varlık, rüya sahibinin hastalanmasına, düşmanlık ve fitneye delâlet