Ara

Rüyada İğne Görmek

Rüyada eline bir iğne aldığını görmek, dikiş diktiği iğnesinin kırıldığını görmek, İğneye iplik geçirmek, iğneyi yediğini görmek, rüyada insanların elbiselerini diktiğini görmek, kendi elbisesini diktiğini görmek nasıl yorumlanır.

Rüyada İğne Görmek

İğne görmek, bekar için evlenmeye, fakir için halinin iyiye dönmesine yorumlanır.
Eline bir iğne aldığını gören kimsenin işleri düzelir, toparlanır. iğne üzerinde iplik varsa yahut iğne ile dikiş dikiyorsa rüyayı görenin hali iyi olur, dağınık ve düzensiz işleri toplanır.

Dikiş diktiği iğnesinin kırıldığını veya yarıldığını, elinden alındığını görse halinin kötü olacağına ve işlerinin düzensiz gideceğine ve bozulacağına alamettir.
Eğer iğnesinin zayi olduğunu yahut çalındığını görse o kimsenin işlerinin bozulmaya yaklaştığına, fakat tam bozulmadan kurtaracağına işarettir. İğneye iplik geçirmek cihetiyle kadınla da yorumlanmıştır.

Çuvaldız rüyası iğne gibidir. Elinde çuvaldız olduğunu görenin hanımı hamile ise bir kız çocuğu olur, eğer hanımı hamile değilse yolculuğa çıkar.
İğne rüyada, kendisi ile iyi geçinilen erkek ve kadına yorumlanır.

İğneyi yediğini gören, kendisine zarar gelecek birisine sırrını söyler. Birisine iğne battığını gören, o kimseyi ayıplar ve kendisi de başkaları tarafından ayıplanma ile karşı karşıya kalır. İğnelerden iplikli olanı sahibinin dağınık işlerinin toplanmaya yaklaştığına işarettir. Bunun miktarı ise, iğne ile diktiği şeylerin miktarı nispetinde olur.

Az olup da kendisiyle iş görülen ve dikiş yapılan iğne, çok olup da kendileriyle az iş yapılan iğnelerden hayırlıdır ve bu rüya dağınık işlerinin süratli olarak düzenlenme zamanının gelişini gösterir. Eğer bir kimse rüyada insanların elbiselerini diktiğini görse, insanlara nasihat eder ve onların arasını düzeltmeye çalışır.

Kendi elbisesini diktiğini gören kimse, fakir ise zengin olur, dağınık ve perişan işleri yoluna girer. Hali bozuk ise düzelir.
Eğer iğne ile yırtık, eski ve sökük elbiseyi sağlam ve kuvvetli bir şekilde diktiğini görse, o kimse gıybet ve kötülüklerden teybe eder, ya da günahlarından istiğfar eder. Fakat dikişlerini kuvvetli dikmemişse rüya sahibi batıl ve asılsız özürde bulunur ve mazlum ile helalleşmeksizin ona ettiği zulümden teybe eder.Rüya Tabirleri

Yeni Popüler
 • Rüyada Etek Görmek

  Rüyada Etek Görmek Rüyada etek görmek bu rüyayı gören bir erkekse ve bekarsa hayırlı, güzel olacak bir evliliğe yorumlanır. Rüyada uzun etek görmek yapacak olduğunuz evliliğin uzun ömürlü

 • Rüyada Yüzük Kaşı Görmek

  Rüyada Yüzük Kaşı Görmek Yüzüğünün taşının düştüğünü gören kimsenin çocuğu ölür yahut malından bir şeyi kaybeder. Yüzüğün kırılması, hanımının boşanmasına yorumlanır. Yüzük, bir ev veya bir hayvanı

 • Rüyada Anne Görmek

  Rüyada Anne Görmek Rüyada anne görmek kısmetlerinizin artacağına ve hayatınıza bolluk geleceğine işaret eder. Son derece hayırlı bir rüyadır. Rüyada annesini gören kişinin durumu iyi değilse, dünyalığı

 • Rüyada Gelinlik Görmek

  Rüyada Gelinlik Görmek Rüyada gelinlik görmek iki şekilde yorumlanır. Rüyayı gören kişi bekâr birisi ise en kısa zamanda ailesi tarafından çok beğenilecek bir işe gireceğine işaret edilir.

 • Rüyada Şiddet Görmek

  Rüyada Şiddet Görmek Kişinin rüyada kendisine şiddet ve darlık isabet ettiğini görmesi, fakirliğe alâmettir. Bazı kere de şiddet ve varlık, rüya sahibinin hastalanmasına, düşmanlık ve fitneye delâlet