Ara

Rüyada Göz Görmek

Rüyada vücudunda çokça göz bulunduğunu görmek, rüyada gözlerinin kör olduğunu görmek, gözlerinin güzel olduğunu görmek, gözünün demirden olduğunu görmek, gözünün koyu renkte olduğunu görmek, gözlerinin ağrıdığını, gözlerinde beyazlık bulunduğunu, gözlerine sürme çektiğini görmek tabirleri.

Rüyada Göz Görmek 

Rüyada görülen göz, kişinin dini ve hidayet ve sapıklık yolunu gören kalp gözüdür.
Bir kimse rüyada vücudunda çokça göz bulunduğunu görse, çok dindar ve salih bir kimse olduğuna yorumlanır.
Keskin gören göz, insanların hepsi için iyidir. Az görmek sahibinin yakında mala muhtaç olacağına ve boşta kalacağına yorumlanır. Rüyada gözlerinin kör olduğunu gören kimsenin, çocuğu ölür. Bu rüyayı gören fakir veya hapis ise, yaptığı işi bir daha yapamayacağına yorumlanır. Eğer bu rüyayı gören bir felakete uğramışsa, kendisini felaketten kurtaracak birisini bulacağına yorumlanır. Nitekim halkın çoğu, körlerin elini tutarak, ona hizmet etmekle rahatlığa kavuştururlar.

Rüyada gözlerinin güzel olduğunu gören kimse, hidayet, ilim ve basiretle rızıklanır. Eğer yanında hasta olan bir çocuğu yahut hanımı veya sevdiği bir kimsesi varsa hastalıktan iyileşir.
Rüyasında kötü bir kimseye göz ucuyla baktığını gören kimse, o kişiyi aldatır veya ona kin tutar.
Rüyasında gözünün demirden olduğunu gören kimse, namus perdesini yırtar ve halk içerisinde ona şiddetli bir keder isabet eder.

Rüyasında gözünün koyu renkte olduğunu gören kimse, dostunun eşine yan bakar.
Rüyada gözlerinin yabancı bir kimsenin gözleri olduğunu görmek, o kimsenin erkek kardeşinin, oğlunun veya yakınlarının ölmesine işarettir.
Rüyada gözlerinin ağrıdığını görmek, dininde yaptığı eksiklik ve kusuru ifade eder.

Rüyasında gözlerine ilaç sürdüğünü gören kimse, dinini veya malını ıslah eder, ya da o kimsenin bir çocuğu dünyaya gelir.
Bir kimse rüyasında gözünün insanların hepsinden daha kuvvetli ve keskin olduğunu hissederse, o kimse daha hayırlı birisidir.
Bir kimse rüyasında gözlerinde beyazlık bulunduğunu görmüşse, ona üzüntü ve keder vardır, ya da o kimse sevdiği bir kimseden ayrılır.

Rüyasında kalbinde bir göz bulunduğunu gören kimse hikmetli şeyler biliyor demektir.
Rüyasında başka bir kimsenin gözünü yediğini gören kimse, o kimsenin malını yer.
Rüyasında iki gözünde de kirpik bulunmadığını gören kimse, İslam dinine zarar verir.

Rüyada göz oymak, uzun ömrü; göz çıkarmak, gözde meydana gelecek ağrıyı işaret eder. Rüyada gözlerini tedavi ettirdiğini gören beş olaydan biri ile karşılaşır: Dini kuvvetlenir, malı artar, yolcusu gelir, çocuğu olur, gözleri kuvvetlenir. Süs için gözlerine sürme çektiğini gören kimse, kendisine ün getirecek iyi bir iş yapar, bekar ise evlenir, fakir ise eline helal mal geçer.
Kalbinde bir göz olduğunu görmek, o kimsenin iyi yolda olduğuna işarettir. Gözlerini yediğini görmek, malını yemek ile yorumlanır.

Gözlerinde kirpik olmadığını görmek, şeriata aykırı davrandığına ve Allah'ın inayetinden yoksun olduğuna yorumlanır. Göz kapaklarının kenarlarının beyazladığını görmek, baş kısımda bir azasının hastalanacağına işarettir. 
Olduğundan daha büyük bir gözü olduğunu veya başka birinde böyle bir göz olduğunu görmek, Allahu Tel â (C.C) Hazretleri tarafından hidayete eriştiğine delildir. Gözlerinin yerinden fırlayıp bir kişinin üzerine düştüğünü görmek, o kişiyi iyice tanıyacağına işarettir.Rüya Tabirleri

Yeni Popüler
 • Rüyada Etek Görmek

  Rüyada Etek Görmek Rüyada etek görmek bu rüyayı gören bir erkekse ve bekarsa hayırlı, güzel olacak bir evliliğe yorumlanır. Rüyada uzun etek görmek yapacak olduğunuz evliliğin uzun ömürlü

 • Rüyada Yüzük Kaşı Görmek

  Rüyada Yüzük Kaşı Görmek Yüzüğünün taşının düştüğünü gören kimsenin çocuğu ölür yahut malından bir şeyi kaybeder. Yüzüğün kırılması, hanımının boşanmasına yorumlanır. Yüzük, bir ev veya bir hayvanı

 • Rüyada Anne Görmek

  Rüyada Anne Görmek Rüyada anne görmek kısmetlerinizin artacağına ve hayatınıza bolluk geleceğine işaret eder. Son derece hayırlı bir rüyadır. Rüyada annesini gören kişinin durumu iyi değilse, dünyalığı

 • Rüyada Gelinlik Görmek

  Rüyada Gelinlik Görmek Rüyada gelinlik görmek iki şekilde yorumlanır. Rüyayı gören kişi bekâr birisi ise en kısa zamanda ailesi tarafından çok beğenilecek bir işe gireceğine işaret edilir.

 • Rüyada Şiddet Görmek

  Rüyada Şiddet Görmek Kişinin rüyada kendisine şiddet ve darlık isabet ettiğini görmesi, fakirliğe alâmettir. Bazı kere de şiddet ve varlık, rüya sahibinin hastalanmasına, düşmanlık ve fitneye delâlet