Ara

Rüyada Cami Görmek

Rüyada camiye girmek, minarenin yıkıldığını görmek, büyük cami görmek, rüyada cami kapılarını açık bulmak, cami yaygılarını eskimiş görmek, rüyada cami yaptırdığını görmek, rüyada bir caminin yıkıldığını görmek, evinin camiye dönüştüğünü görmek, rüyada merdivenle inilen, çukurda bir cami görmek

Rüyada Cami Görmek

Rüyada camiye girmek, din işlerini yapmaya, caminin İslâm sembolü olmasından dolayı melik'e, helal ile haram arasını ayıran hâkime, insanın ticaret maksadıyla çıktığı pazara yorumlanmıştır. . Mazlum olarak camiye girmek, adalete, Kur'an'a, temizlik yeri olan hamama, huşu yeri olan kabre, yıkanmaya, güzel kokuya, susmaya ve kıbleye yönelmeye işaret eder.

Caminin kapısını kapalı gören zor durumlar yaşar.
Bir mescit veya cami tamir ettirdiğini veya inşa ettirdiğini görmek, iyi bir evliliğe ve rızkın bolluğuna işarettir.

Minarenin yıkıldığını görmek, o yerdeki alimlerden birinin bir felakete uğramasına yorulur. Cami veya mescitte mum yaktığını görenin çocuğu iyi bir bilgin olur.

Rüyada görülen büyük camiler, sultan, onun yardımcıları ve üst düzey devlet idarecileri ile yorumlanır. Küçük mahalle camisi olan mescidler, kadri yüce, muhterem ve nüfuzlu bir kadınla yorumlanır. Cami ve mescit, sultan ve onun adamlarına, yüksek yargı organlarında görev yapan hâkimlere, diğer yargıçlara, âlim ve fıkıhçılara işarettir. Cami ve mescid, toplum önderlerine, halkın ileri gelenlerine, caminin imam ve hatiplerine, müezzin ve kayyumlarına da işarettir.

Bazen cami ve mescid görmek, çarşıpazara, ticaret ve ekonomiye de işaret eder. Cami mihrabı (imamın farz namazları kıldırmak için öne geçtiği bölüm), imamın, devlet başkanının, hâkim ve kamu düzenini sağlayan kurumların temsilcisidir. Caminin kapıları, üst düzey yöneticilerin yakın adamlarına, bilginlerin asistan ve yardımcılarına, cami hizmetlilerine işarettir.

Rüyada camiye girdiğini görmek, güven içinde olmaya, dinî emirleri yerine getirmeye, Müslüman kimliğini özenle korumaya işarettir. Rüyada cami kapısından girerek, hemen secdeye kapandığını görmek, Cenâbı Hakk’ın affına mazhar olmaya, nasuh (içten) tövbeye, hidayete işarettir. Camide tek başına namaza durup, bunu tamamlamadığını görmek, arzu ve isteklerin tam olarak gerçekleşmesine işarettir. Camide imama uyarak namaz kıldığını görmek, ecirleri artırmaya, önemli bir işi başka birinin yardımıyla tamamlamaya işarettir.

Rüyada cami kapılarını açık bulmak, hayra, müjdeye, berekete; bir kimseye yardım ederek, onu sıkıntı ve buhrandan kurtardığı için halkın takdirini kazanmaya işarettir. Cami kapılarının kapalı olduğunu ve bunları açamadığını görmek, işlerin güçleşmesine, arzu edilen şeylerin gerçekleşmesinin gecikmesine işarettir. Camiye bir binitle girdiğini görmek, akraba ile ilişkilerini kesmeye, onlara yardım etmemeye işarettir. Bir cami içinde öldüğünü görmek,kabul edilmiş bir tövbeden sonra vefat etmeye işarettir. Bir camide hademelik yaptığım görmek, kudretli ve saygın bir kimseye hizmet etmeye işarettir.

Cami yaygılarını eskimiş görmek, iyi halin bozulmasına, halka ve dine zarar vermeye işarettir. Rüyada cami yaptırdığını görmek, ehil olan kimse için vali ve yargıçlığa atanmaya, bilgin ve önder olmaya işarettir. Bazen cami yaptırmak, hacca gitmeye, hayır ve iyilik yapmaya, akrabaları ziyaret etmeye işaret eder. Rüyada cami yaptırdığını gören kimse, eğer bekârsa dindar bir kadınla evlenir. Cami yaptırmak, evli kimse için çocuğa işarettir. Bazen cami yaptırmak, zengin olmaya, iyi bir isim yapmaya ve ömrünü hayırlı işlerle geçirmeye işarettir.

Rüyada cami yaptırmak, inançsız kimsenin Müslüman olmasına, takva ehli kimsenin şehid olmasına işarettir. Bazen cami yaptırdığını görmek, uyanıkken de cami yaptırmaya, buraları imar etmeye, din hizmetlerinde bulunmaya, halka faydalı olacak bir bina yaptırmaya işarettir. Rüyada bir cami yaptırdığını görmek, zengin için malının zekâtını vermeye, fakir için zengin olmaya, âlim ve sanatkârlar için hayırlı ilim ve esere, yöneticiler için hakka ve halka hizmet etmeye işaret eder.

Cam, kristal vb. İle cami yaptırdığını görmek, riya ve gösteriş yapmaya, günah işlemeye işarettir. Rüyada camiye ilave yaptırdığını görmek, hayra nail olmaya, yararlı işler yapmaya, tövbe etmeye işarettir. Rüyada bakımlı ve sağlam bir cami görmek, halkın çevresinde toplandığı, iyiliği ve doğruluğu yaymaya çalışan bir kimseye işaret eder.

Rüyada bir caminin yıkıldığını görmek, dindar, bilgin, büyük bir kimsenin ölümüne işarettir. Bir caminin çatı veya kubbesinde görülen eksiklik, rüya sahibinin amelindeki noksanlığa işarettir. Bir camiye çatı kapladığını veya kubbe yaptığını görmek, yetim ve zayıfları korumaya işarettir. Rüyada caminin sallandığını görmek, din bilginlerinin günah işlemesine ve yanlış işler yapmasına işarettir.

Camide uygun olmayan bir şey görmek, dinde eksikliğe işarettir. Camide uygun olmayan bir davranışta bulunduğunu görmek, bidate (dinde yanlış görülen bir’ duruma) düşmeye, büyük günah işlemeye, felâket ve musibete işarettir. Bir camide tanımadığı bir adamın namaz kıldığını görmek, eğer caminin imamı hasta ise, onun vefat etmesine; değilse yeni bir imamın orada göreve başlamasına işarettir. Bir grup insanla camiye girdiğini ve onların kendisi için camide bir çukur kazdıklarını görmek, hayırlı bir evlilik yapmaya işarettir.

Evinin camiye dönüştüğünü görmek, Müslümanları iyiliğe davet etmeye, hayra ve şerefe nail olmaya işarettir. Bir caminin hamama dönüştüğünü görmek, ünlü bir kişinin büyük bir günah işlemesine işarettir. Bir mağaza veya dükkânın camiye dönüştüğünü görmek, helâl kazanca işarettir. Bir caminin mağaza veya dükkâna dönüştüğünü görmek, helâl ve haramı karıştırmaya, eşinden başka bir kadınla da birlikte olmaya işarettir. Rüyada merdivenle çıkılan bir cami görmek, ilmi ile övünen mağrur bir bilgin görmeye işarettir.

Rüyada merdivenle inilen, çukurda bir cami görmek, işlerde kolaylığa işarettir. Rüyada şehir mescidinin köy mescidine dönüştüğünü görmek, cemaatin azalmasına, halkın başka yerlere göç etmelerine, bu caminin hizmetlerini üstlenen vakıf veya derneğin kapanmasına işarettir. Küçük bir mahalle mescidinin veya köy camisinin şehir camisine dönüştüğünü görmek, yukarıdaki yorumun aksidir.

Rüyada terk edilmiş bir cami görmek, dinî emirleri önemsememeye, âlimlere değer vermemeye, tasavvuf ehlinin dünyadan tamamen uzaklaşmasına işarettir.Rüya Tabirleri

Yeni Popüler
 • Rüyada Etek Görmek

  Rüyada Etek Görmek Rüyada etek görmek bu rüyayı gören bir erkekse ve bekarsa hayırlı, güzel olacak bir evliliğe yorumlanır. Rüyada uzun etek görmek yapacak olduğunuz evliliğin uzun ömürlü

 • Rüyada Yüzük Kaşı Görmek

  Rüyada Yüzük Kaşı Görmek Yüzüğünün taşının düştüğünü gören kimsenin çocuğu ölür yahut malından bir şeyi kaybeder. Yüzüğün kırılması, hanımının boşanmasına yorumlanır. Yüzük, bir ev veya bir hayvanı

 • Rüyada Anne Görmek

  Rüyada Anne Görmek Rüyada anne görmek kısmetlerinizin artacağına ve hayatınıza bolluk geleceğine işaret eder. Son derece hayırlı bir rüyadır. Rüyada annesini gören kişinin durumu iyi değilse, dünyalığı

 • Rüyada Gelinlik Görmek

  Rüyada Gelinlik Görmek Rüyada gelinlik görmek iki şekilde yorumlanır. Rüyayı gören kişi bekâr birisi ise en kısa zamanda ailesi tarafından çok beğenilecek bir işe gireceğine işaret edilir.

 • Rüyada Şiddet Görmek

  Rüyada Şiddet Görmek Kişinin rüyada kendisine şiddet ve darlık isabet ettiğini görmesi, fakirliğe alâmettir. Bazı kere de şiddet ve varlık, rüya sahibinin hastalanmasına, düşmanlık ve fitneye delâlet