Ara

Volkan Konak Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Volkan Konak Kimdir: Volkan Konak Kaç Yaşında, Volkan Konak Nereli, Volkan Konak Hayatı Kısaca, Volkan Konak Evlimi, Volkan Konak Eşi Kim?, Volkan Konak Boyu ve Kilosu hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını Volkan Konak biyografisinde bulabilirsiniz.

Volkan Konak Kimdir?

Adı Soyadı: Volkan Konak
Doğum Tarihi: 27 Şubat 967
Nereli: Trabzon- Maçka   
Burcu: Balık Burcu  
Kilosu: 88 Kg
Boyu: 173 cm
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Kumral
Eğitim Durumu: İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı
Sevgilisi: Yok  
Evli mi: Evet
Eşi: Selma Konak
Instagram Hesabı: www.instagram.com/volkankonakofficial
Twitter Hesabı: twitter.com/volkankonak  
Facebook Hesabı: www.facebook.com/volkankonak
 

Volkan Konak Hayatı Kısaca

 
 
Türk Halk Müziği sanatçısı olan ve Kuzeyin oğlu lakabıyla bilinen Volkan Konak besteci, müzisyen ve söz yazarıdır. 1987 yılında ilk albümü olan Suların Horon Yeri’ni çıkarmıştır. Yılın Sanatçısı, Altın Plak gibi ödüllere layık görülmüş, Çernobil felaketinin yol açmış olduğu sorunlara karşı duyarlı bir durum sergilemiştir.

1967 senesinde Trabzon Maçka’da doğmuştur. Trabzon Maçka’da ilk okul, orta okul ve lise öğrenimini görmüş, mezuniyetinin ardından 1983-1984 yıllarında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müsikisi Devlet Konservatuarı’nı kazandı. Suların Horon Yeri isimli albümüyle yaptığı derlemeleri 1987 senesinde sergiledi. 1988 yılında konservatuarı bitirdiği yıl içinde İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler bölümünde Master Eğitimini almaya başladı. Karadeniz Müziğini Evrensel Müzikle birleştirip, kendine özgü bir şekilde yapılandıran Volkan Konak, ilk albümü olan Efulim’i 1991-1992 seneleri arasında bitirdi. Piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra Efulim hem müzikseverlerin hem de Karadeniz Halkının beğenisini ve takdirini kazanmıştır. Gelirmisin Benimle adlı albümünü 1994 yılının Ekim ayında hazırladı. Sonrasında askerlik görevi sebebiyle çalışmalarına gerekli bir süre ara verdi.

Askerlik görevini tamamlar tamamlamaz üçüncü albümü olan Volkanik Parçalar’ın çalışmalarına başladı. Üç ay gibi bir çalışma süresinin ardından albümü müzikseverlerinin beğenisine çıkarıldı. 1998 yılının Nisan ayında kendisinin kurmuş olduğu Kuzey Müzik Prodüksiyon adlı firmasından Pedaliza adlı albümünü müzikseverlerine sundu. 1993 senesinden günümüze kadar olan albüm çalışmalarında yaklaşık elli adet bestesini sergilemiş ve sergilediği bu yapımlardan dolayı Gazeteciler Cemiyeti gibi çeşitli birçok Dernek ve Vakıflar tarafından yılın sanatçısı seçilmiştir. DMC bünyesine 2000 yılında katılan Volkan Konak, Şimal Rüzgârı adlı albümünü yayınlayarak dinleyicilerine iletti. 2003 senesinde müziğe verdiği 3,5 yıllık bir aradan sonra DMC etiketiyle Maranda isimli albümünü yayınlamış ve büyük beğeniler toplayarak 2004 yılının müzik dünyasına iddialı bir yapım olarak giriş yapmıştır. Ayrıca en çok satan albümler sıralamasında Elmas Plak ödülünü kazanmıştır.

2006 yılında Mora adlı albümü de Altın Plak ödülüne layık görülmüştür. 2009 senesinde piyasaya sürülen Mimoza Çiçeğim isimli albümüyse ödül almaya layık satış rakamları elde etmiş durumda.

Şarkıcılığının yanı sıra Çernobil felaketinin açtığı sorunlara göstermiş olduğu ilgisi ve bu konuda halkı bilinçlendirmek adına yaptığı çalışmalarıyla da bilinmektedir. Yaşanan bu felaketin arkasından Karadeniz taraflarında önemli bir oranda artış gösteren kansere dikkat çekmiş olan Volkan Konak, kanser yüzünden ailesinden birçok ferdi kaybetmiş olup, en ünlü olan Cerrahpaşa şarkısını kanser yüzünden hayatını kaybetmiş olan babası için bestelemiştir. Karadeniz bölgesinde Kanser Araştırma Hastanesi kurulması için sıkı çabalar sarf etmektedir.

 
Volkan Konak’ın Seçme Ödülleri;

 • Kral Tv En İyi Halk Müziği Sanatçısı Ödülü (2003)
 • Magazin Gazetecileri En İyi Sanatçı Ödülü (2004)
 • Maranda Albümü En Çok Satış Yapan Albümü Ödülü (2004)
 • Mora Albümüyle Altın Plak Ödülü (2007)
 • Hürriyet Altın Kelebek En İyi Halk Müziği Erkek Solist Ödülü (2009)

Volkan Konak Albümleri:

 • Manolya- 2015
 • Lifor- 2012
 • Mimoza - 2009
 • Mora - 2006
 • Maranda - 2003
 • Şimal Rüzgârı- 2000
 • Pedaliza - 1998
 • Volkanik Parçalar- 1996
 • Gelir misin Benimle- 1994
 • Efulim - 1993
 • Suların Horon Yeri - 1989


Biyografiler

Yeni Popüler
 • Zlatan İbrahimoviç Kimdir

  Zlatan İbrahimoviç Kimdir? Adı Soyadı: Zlatan İbrahimoviç Doğum Tarihi: 03.10.1981 Nereli: Malmö İsveç  Burcu: Terazi Burcu Kilosu: 95 kg  Boyu: 195 Cm Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi: Helana Seger  Evli mi: Yok   Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/iamzlatanibrahimovic Twitter Hesabı: twitter.com/ibra_official Facebook Hesabı: www.facebook.com/ZlatanIbrahimovic   Zlatan İbrahimoviç

 • Yunjin Kim Kimdir

  Yunjin Kim Kimdir? Adı Soyadı: Yun Jin Kim Doğum Tarihi: 07 Kasım 1973   Nereli: Seul Güney Kore   Burcu: Akrep Burcu  Kilosu: 170 cm Boyu: 50 kg Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Üniversite mezunu   Sevgilisi: Yok  Evli

 • Yasemin Ergene Kimdir

  Yasemin Ergene Kimdir? Adı Soyadı: Yasemin Ergene Doğum Tarihi: 22 Ocak 1985   Nereli: Hamburg Almanya  Burcu: Kova Burcu  Kilosu:  58 kg Boyu: 174 Cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi:  Koyu Kahverengi Eğitim Durumu: İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunu Sevgilisi: Yok Evli mi: Evet

 • Yağmur Atacan Kimdir

  Yağmur Atacan Kimdir? Adı Soyadı: Yağmur Atacan Doğum Tarihi: 19 Mayıs 1983 Nereli: Gaziantep  Burcu: Boğa Burcu Kilosu: 71 Kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Açık Kahverengi Eğitim Durumu: İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Sevgilisi: Yok  Evli mi: Evet Eşi: Pınar

 • Volkan Konak Kimdir

  Volkan Konak Kimdir? Adı Soyadı: Volkan Konak Doğum Tarihi: 27 Şubat 967 Nereli: Trabzon- Maçka    Burcu: Balık Burcu   Kilosu: 88 Kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Kumral Eğitim Durumu: İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Sevgilisi: Yok   Evli mi: