Ara

Uras Benlioğlu Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Boyu ve Kilosu Kaç, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

Exatlon Türkiye Uras Benlioğlu Kimdir? Uras Benlioğlu Kaç Yaşında, Uras Benlioğlu Nereli, Uras Benlioğlu Kaç Doğumlu, Uras Benlioğlu Nerede Doğdu, Aslı Zaman Hangi Okuldan Mezun, Uras Benlioğlu Sevgilisi Var Mı? Uras Benlioğlu Boyu ve Kilosu hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını Uras Benlioğlu biyografisinde bulabilirsiniz.

Uras Benlioğlu Kimdir, Aslen Nereli, Eşi Kim, Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu Kaç?

 
Adı Soyadı: Uras Benlioğlu  
Doğum Tarihi: 16 Şubat 1982 (37 yıl yaşında) 
Nereli:  İzmir – Göztepe
Burcu: Kova   
Kilosu: 77 Kg
Boyu: 169 Cm
Göz Rengi: Kahve
Eğitim Durumu:  Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Lisans
Evli mi: Evli  
Eşi: Rana Benlioğlu
instagram Hesabı: uras.benlioglu
Twitter Hesabı: urasbenlioglu
Facebook Hesabı: : urasb
Youtube: Uras Benlioğlu
Snapchat: urasbenlioğlu
 

Uras Benlioğlu Kimdir, Kaç Yaşında, Nerede Doğdu?

 
Uras Benlioğlu 16 Şubat 1982 tarihinde dünyaya gelmiştir. Uras Benlioğlu 40 yaşında olup, İzmirlidir. İzmir Göztepe’de doğan Uras Benlioğlu, 18 yıl İzmir'de yaşadıktan sonra 2000 tarihinde üniversite için geldiği İstanbul'da Marmara İletişim Fakültesi'nde lisans eğitimini tamamladı. Üniversite yıllarından itibaren belli başlı televizyon kanallarında muhabirlik, haber seslendirmesi gibi işler yaptı. Özellikle Ali Kırca'nın Genel Yayın Yönetmeni olduğu dönemlerde onun yanında staja başlamış ve ATV Haber ve Show Haber'de 15 yıl boyunca bu kanalın muhabirliğini yapmıştır. 15 yıl Ali Kırca’nın yanında çalıştıktan sonra ayrıca muhabirlik ve gazetecilik de yapmıştır.
 
Uras Benlioğlu, birçok dizi ve televizyon programlarının kamera arkasında çalıştı. 2014 yılında haberciliğe ara vermiş ve “Tims Productions Tamam mıyız?” ve “Muhteşem Yüzyıl” projelerinin kamera arkasında ki belgeselleri hazırlamıştır. 2014 yılında medya kariyerini bir anda bırakarak Youtube kanalını 1 Haziran 2014 tarihinde kurdu. Kanalının adı ''Uras'la Pratik Bilgiler''di. Günlük yaşantıyla alakalı pratik bilgiler veren ayrıca bir yandan da eğlenceli deneyler yapan Uras Benlioğlu’nun kanalı günlük ortalama 1.500 abone kazanmış ve 600.000 bin defa günlük ortalama izlenmeye ulaşmıştır. 1.000.000 aboneye 31 Ocak 2017 tarihinde ulaştı. Anlık olarak 2 milyon 590 bin abonesi bulunuyor. Fanatik bir Göztepe taraftarı, ayrıca koyu bir Galatasaraylıdır. 9 Eylül 2012 yılında Rana Benlioğlu ile evlenmiş ve bu evliliğinden Ali isminde bir oğlu var.
 
İzleyicileri Uras Benlioğlu’nun samimiyetini ve güler yüzlülüğünü seviyorlar. Kanalında çokça ilginç ve bilgi videoları bulunmakta ve hayla gün geçtikçe video kalitesini arttırarak içerik üretmeye devam etmektedir.
 
Diğer sosyal medya mecralarını da aktif olarak kullanan Uras, hafta en az bir paylaşım yapmaya özen gösteriyor. Youtube kanalında yayınlamış olduğu birçok videonun altında ise şu ifadeyi eklemiştir. ''Pratik Bilgi Kanalımda siz abonelerimin hayatını oldukça kolaylaştıracak pratik bilgiler , " oha yok artık diyorum " diyeceğiniz deneyler, arkadaşlarınıza hadi sen de yap diye iddiaya girebileceğiniz iddialı oyunlar, basit oyuncaklar, kimyasal ve fiziksel deneyler, mutfak için işinize yarayacak püf noktalar, film dizi şarkı müzik kitap önerileri, kariyer tavsiyeleri, fail videoları bulacaksınız. Yıllarca ciddi kanallarda güncel haberleri sunanken ciddi bir spiker olmak zorunda idim fakat kendi youtube kanalımdaki videolarda yeri geldiğinde ciddi ama çoğunlukla da eğlenceli, komik, fail ve mizah dolu bir anlatım şekli kullanıyorum, bu hoşuma gidiyor.''
 
2.2 milyonun üzerinde abone sayısına ulaşan ve gün geçtikçe büyüyen bir kitlesi bulunan Uras Benlioğlu yaptığı işle ilgili şu açıklaması da dikkat çekici:  "Benim %17 kadar 18 yaş altı, geri kalanın büyük kısmı 18-36 arası. Beni, milyon doları olan kesimde asgari ücret alan vatandaş da, 5 yaşındaki çocuk da 70 yaşındaki kişilerde takip ediyor.
 
Demografiyi değiştirmek için özel bir çabam da yok. Yorum mekanizmasını çocuklar kullanıyor. Yorumu ben bile YouTube işine girene kadar pek önemsemez, kullanmazdım, sadece izlerdim. Fakat kanalım olduktan sonra yorumun ne kadar gerekli ve yönlendirici olduğunu anladım "
 
Uras Benlioğlu Artı, Ali ve Uras, Pratik Bilgiler Junior, Rana Benlioğlu youtube’da kendisinin, kendisiyle birlikte oğlu Ali’nin ve eşine ait kanalları bulunmaktadır.
 
2018 yılında beyaz perde de sahnelenen “Enes Batur Hayal mi Gerçek mi” isimli sinema filminde rol almıştır.
 
Medya ve gazetecilik mesleğini bir anda bırakarak Youtuber olan Uras Benlioğlu, bu sezon yayınlanacak olan Exatlon Challenge 2019 Türkiye yarışmasında 18 kişilik ilk yarışmacı kadrosunda yer alacak isimlerden biri oldu.
 
Gözlük kullanan Uras Benlioğlu gözlerindeki bozukluktan dolayı gözlerini 2002 yılında çizdirmiş ve 2002 yılından sonra gözlük kullanmayı tamamen bırakmıştır. Geçirdiği bir ameliyattan sonra da sağ kulağı %30 oranında duymaktadır. İzmirli olmasına rağmen sıcak havayı hiç sevmeyen Uras Benlioğlu’nun en çok sevdiği renk ise mordur.


Biyografiler

 • Yunus Emre Özden Kimdir

  Yunus Emre Özden Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 ekranlarında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına başlayan Survivor 2022 All Star Ünlüler Gönüller yarışmasında, yedekler grubundan

 • Seda Aydemir Kimdir

  Seda Aydemir Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına başlayan Survivor 2022 All Star Ünlüler Gönüller yarışmasında, gönüllüler grubunda yarışmacı

 • Berkan Karabulut Kimdir

  Berkan Karabulut Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 kanalında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına başlayan Survivor 2022 All Star Ünlüler Gönüller yarışmasında, gönüllüler grubunda yarışmacı

 • Elif Gören Kimdir

  Elif Gören Kimdir?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 ekranlarında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına girecek olan Survivor 2022 All Star yarışmasında, ünlüler grubunda yarışmacı olarak

 • Batuhan Karacakaya Kimdir

  Batuhan Karacakaya Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli, Boyu ve Kilosu Kaç?   Acun Medyanın hazırlayıp TV 8 ekranlarında 15 Ocak 2022 tarihi itibari ile yayına girecek olan Survivor 2022