Ara

İzel Çeliköz Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Kaç Doğumlu, Nerede Doğdu, Boyu ve Kilosu Kaç, Hangi Okuldan Mezun, Ailesi Hakkında Bilgiler.

İzel Çeliköz Kimdir? İzel Çeliköz Kaç Yaşında, İzel Çeliköz Boyu, İzel Çeliköz Nereli, İzel Çeliköz Biyografi, İzel Çeliköz Vikipedi, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

İzel Çeliköz Biyografisi


Adı Soyadı: İzel Çeliköz
Doğum Tarihi: 29 Nisan 1969
Nereli: Yalova, Türkiye
Burcu: Boğa
Kilosu: 73
Boyu: 1.68 Cm
Göz Rengi: Siyah
Saç Rengi: Kumral
Eğitim Durumu: İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı mezunu
Sevgilisi: Bilinmiyor
Evli mi: Hayır
Eşi: Yok
İnstagram Hesabı: www.instagram.com/izelcelikoz
Twitter Hesabı: twitter.com/izelfanclubb
Facebook Hesabı: Yok
 

İzel Çeliköz’ün Kimdir?

 
Ünlü pop sanatçısı İzel 29 Nisan 1969 tarihinde Yalova’da dünyaya gelir. Annesi ve babası öğretmen olan şarkıcı 1993 yılında mezun olduğu İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet konservatuarı Türk müziği bölümünde kemençe eğitimi alır. Öğrenciliği sırasında çeşitli gazinolarda ünlü sanatçılara vokalistlik yaparak harçlığını çıkaran İzel, aynı zamanda 1991’de İtalya’da düzenlenen Eurouvision Şarkı yarışmasında Reyhan Karaca ile birlikte Türkiye’yi temsil ederler. Ercan Saatçi ve Çelik’le birlikte kurdukları ‘’Çelik-İzel-Ercan’’ grubu ile tanınmaya başlayan şarkıcı, grup olarak çıkardıkları ‘’Özledim’’ albümüyle o dönemin en çok dinlenen albümleri arasındadır.
 
Bu grup 1991 yılında Ajda Pekkan’ın Almanya turnesine gitmişler ve Türkiye’ye döndükleri zaman artık tanınan bir grup haline gelirler. Çeliğin gruptan ayrılmasıyla Ercan saatçi ile müzik yolculuğuna devam eden İzel, Ercan Saatçi ile ‘’İşte Yeniden’’ isimli albüm çıkararak belli bir müddet grubu devam ettirirler. Ancak daha sonra ikisi de kendi müzik kariyerlerine tek başlarına devam etme kararı alırlar ve grup dağılır. Müziğini kendisinin yaptığı ‘’Biz Hep Böyleyiz’’ isimli şarkıyla 1994 yılında Kuşadası Altın Güvercin Müzik yarışmasına katıldı ve birinci oldu. İzel’in çıkardığı önemli albümler arasında Adak (1995), Emanet (1997), Bir Küçük Aşk (1999), Bebek (2001), Şak (2003), Bir Dilek Tut Benim İçin (2005), Işıklı Yol (2007), Jazz Nağme (2010)  ve Aşk En Büyüktür Her Zaman (2012) gibi albümler bulunur. Güzel yorumcu müzik kariyeri boyunca çıkardığı albümlerle yerini sağlamlaştırırken aynı zamanda aldığı ödüllerle de müzik sektöründeki iddiasını sürdürmüştür. 1995 yılında çıkardığı Adak albümünde yer alan ‘’Hasretim’’ isimli şarkı o yıl en çok dinlenen şarkı olmuştur. Şarkıcının bu başarısı MGD tarafından  ‘’ O Yılın En Başarılı Kadın Pop Sanatçısı’’ olarak seçilmesini sağlamakla beraber Hürriyet Altın Kelebek Ödüllerinde de En İyi Kadın Şarkıcı olmayı başarmıştır.


Biyografiler

 • Zeynep Aleyna Şen Kimdir

  Zeynep Aleyna Şen Kimdir, Aslen Nereli, Kaç Yaşında, Burcu Nedir, Hangi Okuldan Mezun, Boyu ve Kilosu Kaç?   Adı Soyadı: Zeynep Aleyna Şen   Doğum Tarihi: 1998 (21 yaşında)  Nereli: Denizli  Burcu:

 • Uras Benlioğlu Kimdir

  Uras Benlioğlu Kimdir, Aslen Nereli, Kaç Yaşında, Burcu Nedir, Hangi Okuldan Mezun, Boyu ve Kilosu Kaç?   Adı Soyadı: Uras Benlioğlu   Doğum Tarihi: 16 Şubat 1982 (37 yıl yaşında)  Nereli: 

 • Öykü Berkan Kimdir

  Öykü Berkan Kimdir, Aslen Nereli, Kaç Yaşında, Burcu Nedir, Hangi Okuldan Mezun, Boyu ve Kilosu Kaç?   Adı Soyadı: Öykü Berkan  Doğum Tarihi: 06/07/2001 (18 yaşında)  Nereli:   Burcu: Yengeç   Kilosu: 55

 • Orkun Işıtmak Kimdir

  Orkun Işıtmak Kimdir, Aslen Nereli, Kaç Yaşında, Burcu Nedir, Hangi Okuldan Mezun, Boyu ve Kilosu Kaç?   Adı Soyadı: Orkun Işıtmak    Doğum Tarihi: 8 Ocak 1996 (23 yıl yaşında)  Nereli:

 • Oğuzhan Uğur Kimdir

  Oğuzhan Uğur Kimdir, Aslen Nereli, Kaç Yaşında, Burcu Nedir, Hangi Okuldan Mezun, Boyu ve Kilosu Kaç?   Adı Soyadı: Oğuzhan Uğur   Doğum Tarihi: 29 Ocak 1984 (35 yaşında) Nereli: Ankara  Burcu: