Ara

İpek Bilgin Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

İpek Bilgin Kimdir? İpek Bilgin Kaç Yaşında, İpek Bilgin Boyu, İpek Bilgin Nereli, İpek Bilgin Biyografi, İpek Bilgin Vikipedi, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

İpek Bilgin Kimdir?


Adı Soyadı: İpek Bilgin
Doğum Tarihi: 24.03.1956
Nereli: İstanbul
Burcu: Koç
Kilosu: 55 Kg
Boyu: 1.58
Göz Rengi: Ela
Saç Rengi: Kahverengi
Eğitim Durumu: Ankara Devlet Tiyatrosu
Sevgilisi: Yok
Evli mi: Evet
Eşi: Cüneyt Çalışkur
instagram Hesabı: Yok
Twitter Hesabı: twitter.com/ipek_bilgin
Facebook Hesabı: Yok


İpek Bilgin Biyografisi


İpek Bilgin 1956 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlardan hayatını oyunculuk ve tiyatroya adamış ve okul senelerinden itibaren oyunculuğa ciddi anlamda ilgi duymuştur. Tiyatro sahnelerinde kendisini göstererek devamlı olarak kendisini geliştirmeye çalışmıştır. Zaman zaman tiyatro eğitimi alarak devamlı olarak kendisini geliştirmeye devam etmiştir. Ankara Devlet Tiyatrosu kadrosuna girerek profesyonel tiyatro hayatına başlamıştır. Tiyatro ağırlıklı kariyeri olan İpek Bilginin tiyatro sahnelerinin en çok tanınanı usta olarak kabul edilmiş isimleri arasında yer almıştır.

Başarılı oyuncu İpek Bilgin devletin tiyatro sanatçılarına vermiş olduğu destekler nedeniyle almış olduğu eğitimlerden daha sonra çok kısa bir süre içerisinde devlet tiyatrolarının kadrosunda yer almaya başlamıştır. Oyunculuk yetenekleri içerisinde ün salması üzerine kariyer hayatı süresi boyunca bir sürü tiyatro oyununda yer almıştır. Zaman süreleri içerisinde tiyatro yönetmenliği de yapmıştır. Bu konuda fark yaratan başarılı oyuncu ileriki zamanlarda farklı alanlarda da kendisini gösterebilme şansına sahip olmuştur. Aynı zamanda oyun çalıştırıcısı olarak da görevine devam etmektedir. İleri düzeyde İngilizce çeviri de yapabilmektedir.

İpek Bilgin televizyon dizilerindeki kariyerine geç başlamıştır. Fakat geç başlamasına rağmen ülkemizde ve diğer ülkelerde çok fazla tanınmıştır. Aynı zamanda eşini kaybeden ünlü oyuncunun bir oğlu da bulunmaktadır. Tiyatrocu Çağ Çalışkur’un annesi olan İpek Bilgin Lütfen kitabı ile Eric Morris fütursuz Oyunculuk Oyunculukta İşçilik Süreci kitabını İngilizce Türkçe çevirisini de yapmıştır. 2000 senesinde 48. Sanat Kurumu Tiyatro Ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü Aylin Damcıoğlu ile paylaşmıştır. Aynı zamanda başarılı oyuncu İstanbullu Gelin isimli dizi filmde rol almış olup hayranlarının büyük ilgilerini üzerine toplamıştır. Başarılı oyuncu aynı zamanda kelebeğin rüyası, Hükümet Kadın gibi dizi filmlerde de rol almıştır. 


Biyografiler

Yeni Popüler
 • Serkan Şengül Kimdir

  Serkan Şengül Kimdir? Adı Soyadı: Serkan Şengül Doğum Tarihi: 20 Mart 1978 Nereli: İstanbul Burcu: Balık Kilosu: 83 Kg Boyu: 1.69 Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Bilinmiyor Sevgilisi: Bilinmiyor Evli mi: Bilinmiyor Eşi:Bilinmiyor instagram Hesabı: www.instagram.com/serkansengulofficial Twitter

 • Polina Ch Kimdir

  Polina Ch Kimdir? Adı Soyadı: Polina Ch Doğum Tarihi: 19.05.1996 Nereli: Rusya Burcu: Boğa Kilosu: 55 Kg Boyu: 1.78 Göz Rengi: Yeşil Saç Rengi: Sarı Eğitim Durumu: Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat İngilizce Bölümü Sevgilisi: Yok Evli mi:

 • İlke Korkmaz Kimdir

  İlke Korkmaz Kimdir? Adı Soyadı: İlke Korkmaz Doğum Tarihi: Bilinmiyor Nereli: Bilinmiyor Burcu: Bilinmiyor Kilosu: Bilinmiyor Boyu: Bilinmiyor Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Öğrenci Sevgilisi: Bilinmiyor Evli mi: Hayır Eşi: Yok instagram Hesabı:Yok Twitter Hesabı: Yok Facebook Hesabı:

 • Hasibe Eren Kimdir

  Hasibe Eren Kimdir? Adı Soyadı: Hasibe Eren Doğum Tarihi: 06.06.1975 Nereli: Kahramanmaraş Elbistan Burcu: İkizler Kilosu: 66 Kg Boyu: 1.72 Göz Rengi: Siyah Saç Rengi: Koyu Kestane Eğitim Durumu: İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği

 • Gülhan Tekin Kimdir

  Gülhan Tekin Kimdir? Adı Soyadı: Gülhan Tekin Doğum Tarihi: 3 Mayıs 1975 Nereli: İzmir Burcu: Boğa Kilosu: 70 Kg Boyu: 1.65 Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi