Ara

Halil Sezai Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Halil Sezai Kimdir?, Halil Sezai Kaç Yaşında, Halil Sezai Nereli, Halil Sezai Evlimi, Halil Sezai Sevgilisi Var Mı?, Halil Sezai Boyu ve Kilosu hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını Halil Sezai biyografisinde bulabilirsiniz.

Halil Sezai Kimdir?

Adı Soyadı: Halil Sezai
Doğum Tarihi: 16.08.1979
Nereli: Eskişehir 
Burcu: Aslan Burcu
Kilosu: 73 kg
Boyu: 178 cm 
Göz Rengi: Ela
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu: Hacettepe Ankara Devlet Konservatuarı
Sevgilisi: Yok
Evli mi: Hayır 
Eşi: Yok
İnstagram Hesabı: www.instagram.com/halil_sezaip
Twitter Hesabı: twitter.com/halilsezaip
Facebook Hesabı: www.facebook.com/HalilSezaiOfficial 
 

Halil Sezai Biyografisi


Tam adıyla Halil Sezai Paracıkoğlu 1979 Eskişehir doğumludur. Öğretmen bir annesi ve eskiden bas gitarcı olan ve sonradan muhasebecilik yapan bir babası vardır. Bulgaristan’ın Pazarcık ilinde ki Paracık köyünden olan babasının ailesi soyadlarını buradan almışlardır. Halil Sezai İlk ve orta okulu kendi mahallesinde bitirip liseyi Eskişehir Atatürk Lisesinde bitirmiş ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarında 2003 ‘de Müzik Bölümünden mezun olmuştur. İlk bestesini 15 yaşındayken yapan Halil Sezai şarkıcı, sinema ve tiyatro oyuncusu, besteci ve söz yazarıdır.

Halil Sezai’nin en çok bilenen şarkıları şunlardır; İsyan, Paramparça, Olsun, Sen ve Ben , Ağlamışız, Hayalimin Ortasında, Seni Beklemek, Sonbahar, Yanıma Gel, Esme, Aşk Yasak Ağlıyor, Sevda Tanrıçası, Bir Rüzgâr Esti, Fırtına, Üşürken ve İncir Reçeli’nde söylediği Duman şarkısıdır.

Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle ilk albümünü ‘’Seni Beklerken’’ adı altında 21 Kasım 2011’de yayınlamıştır. 2012 yılında ilk albümüyle büyük başarılar elde eden Halil Sezai, sosyal medya ortamında en çok konuşulanlardan biri haline gelmiştir. İlk albümünün içinde ki Fırtına, Paramparça, İsyan, Sonbahar, Yanıma Gel, Sevda Tanrıçası gibi söz ve müziğin kendisine ait olduğu eserleri de yer almaktadır. Bir zamanlar Melih Ünen’e, Ferhat Göçer’e Özcan Deniz’e şarkılar vermiştir.

Kendisinden 2 yaş küçük bir kız kardeşi vardır.

Hayvan sevgisiyle de tanınan Halil Sezai, Paspas adında şirin bir kediye sahiptir.

2014 yılında yapımcılığını yapmış olduğu ‘’Çilek’’ isimli sinema filminde Azra Akın, İlker Aksum, Selen Öztürk, Bülent Şakrak ile beraber kendisi de başrole dahil olmuştur.

Yine 2014 yılında Necati Akpınar’ın yapımcılığını yapmış olduğu ‘’İncir Reçeli 2’’ isimli sinema filminde Şafak Pakdemir, Sinan Çalışkanoğlu, Selim Akgül, Ahmet Uz gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

2015 yılında İlker Ayrık’ın yönetmenlik yapmış olduğu ‘’Yapışık Kardeşler’’ adlı sinema filminde imam rolünde oynamış olan Halil Sezai İvana Sert, Gül Fakı, Şebnem Bamsey, Yasemin Çonka, Bülent Şakrak, Fırat Tanış, Ayberk Atilla, Erdal Tosun, Suat Sungur, Suzan Kardeş, Hakan Bulut, İlker Ayrık gibi isimlerle beraber rol aldı.
Bir enerji şirketinde yönetici asistanı olan Zehra Kaya Kadıköy ile Halil Sezai 23 Ağustos 2015 tarihinde Kadıköy Evlendirme Dairesinde evlenmişlerdir. Çift, nikahın ardından tatsızlıklar nedeniyle 15 gün sonra anlaşmalı olarak tek seferde boşanmışlardır.

Halil Sezai Ödülleri:
2012 - Kral TV Video Müzik Ödülleri - En İyi Çıkış Yapan Sanatçı 

Halil Sezai Albümleri:
2011 - Seni Beklerken 
2012 - Her Neyse (feat.Serhat Karayiğit) 
2012 - Seni Beklemek 
2013 - Ey Aşk 
Filmleri ve Dizileri:
2014 - Yapışık Kardeşler (İmam) (Sinema Filmi) 
2014 - İncir Reçeli 2 
2014 - Çilek (sinema)
2014 - Ammar : Film 
2011 - Türkan (Dizi) 
2011 - Problem Çözen Adam : (İnternet Dizisi)
2011 - İncir Reçeli 
2009 - Yapma Diyorum 
2009 - Kahve Bahane 
2007 - Sevgili Dünürüm 
2007 - Kader : Levent 
2005 - Ihlamurlar Altında 
2004 - Gönül Yarası : Garson 


Biyografiler

Yeni Popüler
 • Zlatan İbrahimoviç Kimdir

  Zlatan İbrahimoviç Kimdir? Adı Soyadı: Zlatan İbrahimoviç Doğum Tarihi: 03.10.1981 Nereli: Malmö İsveç  Burcu: Terazi Burcu Kilosu: 95 kg  Boyu: 195 Cm Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi: Helana Seger  Evli mi: Yok   Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/iamzlatanibrahimovic Twitter Hesabı: twitter.com/ibra_official Facebook Hesabı: www.facebook.com/ZlatanIbrahimovic   Zlatan İbrahimoviç

 • Yunjin Kim Kimdir

  Yunjin Kim Kimdir? Adı Soyadı: Yun Jin Kim Doğum Tarihi: 07 Kasım 1973   Nereli: Seul Güney Kore   Burcu: Akrep Burcu  Kilosu: 170 cm Boyu: 50 kg Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Üniversite mezunu   Sevgilisi: Yok  Evli

 • Yasemin Ergene Kimdir

  Yasemin Ergene Kimdir? Adı Soyadı: Yasemin Ergene Doğum Tarihi: 22 Ocak 1985   Nereli: Hamburg Almanya  Burcu: Kova Burcu  Kilosu:  58 kg Boyu: 174 Cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi:  Koyu Kahverengi Eğitim Durumu: İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunu Sevgilisi: Yok Evli mi: Evet

 • Yağmur Atacan Kimdir

  Yağmur Atacan Kimdir? Adı Soyadı: Yağmur Atacan Doğum Tarihi: 19 Mayıs 1983 Nereli: Gaziantep  Burcu: Boğa Burcu Kilosu: 71 Kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Açık Kahverengi Eğitim Durumu: İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Sevgilisi: Yok  Evli mi: Evet Eşi: Pınar

 • Volkan Konak Kimdir

  Volkan Konak Kimdir? Adı Soyadı: Volkan Konak Doğum Tarihi: 27 Şubat 967 Nereli: Trabzon- Maçka    Burcu: Balık Burcu   Kilosu: 88 Kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Kumral Eğitim Durumu: İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Sevgilisi: Yok   Evli mi: