Ara

David Guetta Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

David Guetta Kimdir?, David Guetta Kaç Yaşında, David Guetta Nereli, David Guetta Evlimi, David Guetta Sevgilisi Var Mı?, David Guetta Boyu ve Kilosu hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını David Guetta biyografisinde bulabilirsiniz.

David Guetta Kimdir?


Adı Soyadı: David Guetta  
Doğum Tarihi: 07 Kasım 1967 
Nereli: Paris
Burcu: Akrep Burcu  
Kilosu: 85 kg 
Boyu: 176 cm  
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Sarı Saçlı
Eğitim Durumu: 
Sevgilisi: Yok
Evli mi: Evet 
Eşi: Cathy Guetta
İnstagram Hesabı: www.instagram.com/davidguetta/
Twitter Hesabı: twitter.com/davidguetta 
Facebook Hesabı: Mevcut Değil
 

David Guetta Biyografisi


Babası Fas göçmeni bir Yahudi, annesi ise Belçika kökenli olan David Guetta 7 Kasım 1967 yılında Paris’te dünyaya gelmiştir. 2006 yılında az görülen bir kalp rahatsızlığına yakalanmış ve tam 3 ay hastanede kalmıştır. İlk defa 17 yaşında Broad isimli bir clupte Dj’lik yapmıştır.  Önceleri popüler şarkılar çalmıştır. 1987 yılında Farley Jackmaster Funk’un bir şarkısını radyoda duyarak house müziği keşfetmiştir. 1988 yılında ise kendi setlerini gece kulüplerinde sunmaya başlamıştır. 1990 yılında Nation Rap isminde bir Hiphop düetini Fransız rapçi Sidney Duteil ile yapmıştır.

David Guetta 1980-1990 yıları arasında DJ’lik yapmış olup sonrasında Gum adında bir prodüksiyon şirketi kurmuştur. 1994 yılında ilk single’ı olan Up&Away’ı Amerikalı house vokalisti olan Robert Owens ile birlikte söylemiştir. 2001 yılında ilk albümü olan Just a Little More Love ‘ı Gum şirketi adı altında piyasaya sürdü. 2004’te Guetta Blaster’ı 2007’de ise Pop Life albümlerini piyasaya sürdü.

Dördüncü stüdyo albümü olan One Love’ı 2009 yılında yayınlayan David Guetta 2011 yılında ise Nothing But the Beat isimli albümünü yayınladı.

Dünya’nın en iyi prodüktörlerinden biri olan David Guetta Akon, Rihanna, Madonna, Shakira, Jennifer Lopez, Kelly Rowland, Black Eyed Peas gibi isimlerle iş yapmıştır.
1995 senesinde La Palace isimli bir gece kulübünde yönetici olmuş ve bu kulüpte partiler organize etmiştir.

2007 yılında Pop Life isimli albümünü tanıtmak için dünyanın çeşitli mekanlarında DJ performansları sergiledi. 5 Temmuz 2008 yılında karısı ve kendisi Fransa’da UNIGTED BY CATHY GUETTA isimli bir organizasyon başlattı. Her yıl gelenekselleşen bu partinin ilk yılında David Guetta 40.000 kişilik bir izleyici kitlesinin önünde Carl Coz, Tiesto, Martin Solveig ile performans sergiledi.

2010 yılının Kasım ayında One Love isimli albümü çıkarmıştır. Albümün çıkış parçası olan Rihanna ile yaptığı Who is that chick’tir. 2011 Grammy ödüllerinde 4 adet adaylığı bulunan David Guetta  Madonna ile yapmış olduğu revolver yılın remix’i ödülünü almayı başardı.

2010 yılında DJ Mag dergisi tarafından dünyanın en iyi ikinci DJ ve en iyi house DJ olmuştur. 2010 yılında 5 adet Grammy ödülü adaylığına getirildi ancak sadece bir tanesini kazandı.  11 Temmuz 2008 İstanbul, 22 Nisan 2009 Antalya, 2010 yılının 10 Nisan tarihinde İstanbul 5 Temmuz’da ise Antalya tarihinde ülkemize gelmiştir.
 1992 senesinden beri Cathy Guetta ile evlidir.2014 yılında boşanan çiftin Tom Elvis ve Angie adında iki çocukları vardır.

DJ Ödülleri:
 • 2007 DJ Ödülleri Uluslararası En İyi DJ
 • 2007 DJ Ödüller: En İyi Ibiza Night Fuck mu I’m Famous
 • 2007 DJ MAG 10. En İyi DJ
Albümleri:
 • 2002 Just a Little More Love
 • 2004 Guetta Blaster
 • 2007 Pop Life
 • 2009 One Love
 • 2011 Nothing But the Beat


Biyografiler

 • Yağız Erdoğan Kimdir

  Yağız Erdoğan Kimdir?   Adı Soyadı: Yağız Erdoğan    Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)   Nereli: Rize  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi:   Eşi: instagram Hesabı: (@yagizerdgan) Twitter Hesabı: @YagizErdgan  Facebook Hesabı:     Yağız Erdoğan Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye- Yunanistan

 • Sinem Kılıç Kimdir

  Sinem Kılıç Kimdir?   Adı Soyadı: Sinem Kılıç   Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)  Nereli: Erzurum   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Özel bir üniversitede Medya ve İletişim okuyor   Sevgilisi:   Evli mi: Bekar  Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı:   Facebook Hesabı:    Sinem

 • Simge Olçun Kimdir

  Simge Olçun Kimdir?   Adı Soyadı: Simge Olçun    Doğum Tarihi: 1996 (23 yaşında)  Nereli: İzmir  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulunda Beden Eğitimi öğretmenliği 4.

 • Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir

  Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir?   Adı Soyadı: Sıla Rümeysa Ölçek   Doğum Tarihi: 1988 (31 yaşında) Nereli: Ordu- Fatsa  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu ve yüksek lisansına yine aynı

 • Serpil Uzunçavdar Kimdir

  Serpil Uzunçavdar Kimdir?   Adı Soyadı: Serpil Uzunçavdar    Doğum Tarihi: 1986 (33 yaşında) Nereli:   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi: Bekar   Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı: @serpiluzuncavdr    Facebook Hesabı:    Serpil Uzunçavdar Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye-