Ara

Cenk Eren Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Cenk Eren Kimdir?, Cenk Eren Kaç Yaşında, Cenk Eren Nereli, Cenk Eren Evlimi, Cenk Eren Sevgilisi Var Mı?, Cenk Eren Boyu ve Kilosu hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını Cenk Eren biyografisinde bulabilirsiniz.

Cenk Eren Kimdir?

Adı Soyadı: Yüksel Venedik
Doğum Tarihi: 1966
Nereli: Ankara
Burcu: Bilinmiyor
Kilosu: 64 kg
Boyu: 174 cm
Göz Rengi: Siyah 
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu: Lise Mezunu
Sevgilisi: Bilinmiyor
Evli mi: Hayır
Eşi: Hayır
İnstagram Hesabı: www.instagram.com/cenkerenonline
Twitter Hesabı: twitter.com/cenkerenonline  
Facebook Hesabı:  Mevcut Değil
 

Cenk Eren Biyografisi


Cenk Eren’in asıl ismi Yüksel Venedik’tir. Kendisi 1970 Ankara doğumlu olup liseye kadar olan tüm eğitimini Ankara’da görmüştür. Lise mezuniyetinin ardından 1 sene Kültür Bakanlığı Halk Dansları Topluluğunda dansçı olarak çalıştı. Sahne hayatına başlamadan hemen önce çok yakın arkadaşı olan Murathan Mungan ona Cenk Eren ismini koyar.

Müzik kariyerine Ankara’da çeşitli gece kulüplerinde sahne alarak başlıyor. 1985 senesinde Ankara Radyosu Gençlik Korosunda korist olarak çalıştı. Ancak Cenk Eren’in gece kulübü çalışmaları ağır basınca radyodaki işinden istifa etti. 

1986-1988 senesi arasında İzmir Narlıdere’de İstihkam Okulunda başladığı askerlik vazifesini Alanya’da tamamladı.

1990 yılında Alanya’ya taşındı ve 3 yıl orada yaşayarak sahne hayatını sürdürdü. 1993’de İstanbul’a geldi. 1995 senesinde ilk albüm çalışması olan Ve Cenk Eren piyasaya sürüldü. Aynı zamanda gece külüplerinde sahne almaya devam etti.

2000 yılında Star TV de olan öğlen kuşağındaki Yıldız Savaşları isimli programı gerçekleştirdi. 2002 senesinde Nükhet Duru ile Muhteşem İkili programını bir süre yaptı.

Cenk Eren bir açıklamasında Seren Serengil ile evlenmeyi istemiş fakat şarkıcıyla evlenmez diye bu fikrinden vazgeçmiş. Sonra bir bakmış ki Cengiz İmren ile evlenmiş. Ondan boşandığı sırada cesaretini toplayıp evlenmeyi tekrar düşünüyordu ki Seren Serengil tekrar evlendi.
Türkiye’nin çeşitli Müzikhollerinde sahne alan Cenk Eren toplamda 7 albüm çıkarmıştır.

Cenk Eren Albümleri:
 • 2012 Kasetimi Al
 • 2009 Dönüm Noktası
 • 2006 Kiraz Mevsimi
 • 2004 Nükhet Duru & Cenk Eren Muhteşem İkili
 • 2000 Gözlerin
 • 1995 Ve Cenk Eren


Biyografiler

Yeni Popüler
 • Zlatan İbrahimoviç Kimdir

  Zlatan İbrahimoviç Kimdir? Adı Soyadı: Zlatan İbrahimoviç Doğum Tarihi: 03.10.1981 Nereli: Malmö İsveç  Burcu: Terazi Burcu Kilosu: 95 kg  Boyu: 195 Cm Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi: Helana Seger  Evli mi: Yok   Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/iamzlatanibrahimovic Twitter Hesabı: twitter.com/ibra_official Facebook Hesabı: www.facebook.com/ZlatanIbrahimovic   Zlatan İbrahimoviç

 • Yunjin Kim Kimdir

  Yunjin Kim Kimdir? Adı Soyadı: Yun Jin Kim Doğum Tarihi: 07 Kasım 1973   Nereli: Seul Güney Kore   Burcu: Akrep Burcu  Kilosu: 170 cm Boyu: 50 kg Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Üniversite mezunu   Sevgilisi: Yok  Evli

 • Yasemin Ergene Kimdir

  Yasemin Ergene Kimdir? Adı Soyadı: Yasemin Ergene Doğum Tarihi: 22 Ocak 1985   Nereli: Hamburg Almanya  Burcu: Kova Burcu  Kilosu:  58 kg Boyu: 174 Cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi:  Koyu Kahverengi Eğitim Durumu: İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunu Sevgilisi: Yok Evli mi: Evet

 • Yağmur Atacan Kimdir

  Yağmur Atacan Kimdir? Adı Soyadı: Yağmur Atacan Doğum Tarihi: 19 Mayıs 1983 Nereli: Gaziantep  Burcu: Boğa Burcu Kilosu: 71 Kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Açık Kahverengi Eğitim Durumu: İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Sevgilisi: Yok  Evli mi: Evet Eşi: Pınar

 • Volkan Konak Kimdir

  Volkan Konak Kimdir? Adı Soyadı: Volkan Konak Doğum Tarihi: 27 Şubat 967 Nereli: Trabzon- Maçka    Burcu: Balık Burcu   Kilosu: 88 Kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Kumral Eğitim Durumu: İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Sevgilisi: Yok   Evli mi: