Ara

Bekir Bozdağ Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Bekir Bozdağ Kimdir?, Bekir Bozdağ Biyografisi, Bekir Bozdağ'ın Kısaca Hayatı, Bekir Bozdağ Nereli, Bekir Bozdağ Biyografi, Bekir Bozdağ Vikipedi, Bekir Bozdağ'ın Ailesi İşte Detaylar.

Bekir Bozdağ Kimdir?


Adı Soyadı: Bekir Bozdağ
Doğum Tarihi: 1 Nisan 1965
Nereli: Yozgat
Burcu: Koç
Kilosu: Bilinmiyor
Boyu: Bilinmiyor
Göz Rengi: Siyah
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Sevgilisi: Yok    
Evli mi: Evet 
Eşi: Mine Bozdağ
İnstagram Hesabı: Mevcut Değil
Twitter Hesabı: twitter.com/bybekirbozdag
Facebook Hesabı: Mevcut Değil
 

Bekir Bozdağ Biyografisi


Bekir Bozdağ 1 Nisan 1965 yılında Akdağmadeni Yozgat’ta dünyaya gelmiştir. Mehmet Duran ve Nuriye çiftinin 3 çocuklarında birisi olarak doğmuştur. Önce Uludağ Üniversitesi İlahiyat ardından Selçuk Üniversitesi Hukuk bölümünü bitirdi. Sonra Tekrar Uludağ üniversitesinde Dinler Tarihi Ana Bilim Dalı üzerine Yüksek Lisans yaptı. Bir süre kadar kamuda çalışıp sonrasında serbest avukat olarak görev yaptı.

1999’da yerel yönetim seçimlerinde Akdağmadeni İlçe Belediye Başkanı adayı oldu. AKP’nin kurulmasıyla Yozgat AKP İl Teşkilatının kurucularından biri oldu. Kurucu il yönetimde kendisine Hukuki ve Siyasi işlerden Sorumlu il Başkan Yardımcılığı görevi verildi.

22.Dönem Adalet Komisyonu ve milletvekili üyesi olan Bekir Bozdağ, AKP Teşkilat Bakanlığına bağlı olarak değişik illerde il Teşkilat Koordinatörlüğü ve 12.Bölge Teşkilat Koordinatörlüğü görevlerini üstlendi.

23.Dönemde Yozgat Milletvekili olup AKP Meclis Grup Başkanvekili seçildi.2011 ‘de 6 Temmuz’da açıklanan 61. Hükümette Başbakan Yardımcısı oldu. Başbakan Yardımcısı olarak; TBMM ile ilişkilerden, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığından, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türk İş birliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığından sorumlu görevlerde de bulundu.

25 Aralık 2013’deki kabine değişikliğinde Adalet Bakanı olarak görev değişikliği verilmiştir. Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasından sonrada Ahmet Davutoğlu döneminde de aynı görevi yapmaya devam etti.

7 Haziran 2015 yılında olan 25.Dönem Milletvekilli Genel Seçimi için Adalet Bakanlığı görevinden istifa etti. Yerine Kenan İpek atandı. Fakat üç dönem kuralına göre bu seçime katılmadı. 1 Kasım 2015 Türkiye Genel seçiminde Yozgat milletvekili seçildi. 64.Hükümet kabinesinde de Adalet Bakanlığı görevine getirildi.

22 Mayıs 2015’de Ahmet Davutoğlu’nun yerine Binali Yıldırım AKP genel başkanı seçilip 65. Hükümeti kurma görevini üstlendi. 27 kişilik kabinesinde Bekir Bozdağ yeniden Adalet Bakanı seçildi.

19 Temmuz 2017 kabinede yapılan değişiklikte Bekir Bozdağ Başbakan Yardımcısı oldu. Adalet Bakanı olarak da Abdülhamit Gül atandı. Mine Bozdağ ile evli olup 3 çocuğa sahiptir. Ayrıca orta seviyede Arapça ve İngilizce bilmektedir.


Biyografiler

Yeni Popüler
 • Cem Özer Kimdir

  Cem Özer Kimdir? Adı Soyadı: Cem Özer    Doğum Tarihi: 5 Ekim 1959 Nereli: Göksun / Kahramanmaraş Burcu: Terazi Burcu   Kilosu: 78 kg Boyu:185 cm  Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Üniversite terk Sevgilisi: Yok  Evli mi: Evet Eşi: Pınar Dura İnstagram

 • Cem Davran Kimdir

  Cem Davran Kimdir? Adı Soyadı: Muharrem Cem Davran   Doğum Tarihi: 3.Mart.1964 Nereli: İstanbul Burcu: Balık Burcu Kilosu: 78 Kg  Boyu: 177 Cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Kır ve Siyah Eğitim Durumu: Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Sevgilisi: Yok Evli mi: Evet   Eşi: Hilal

 • Cem Adrian Kimdir

  Cem Adrian Kimdir? Adı Soyadı: Cem Adrian    Doğum Tarihi: 30. Kasım. 1980 Nereli: Edirne  Burcu: Yay Burcu Kilosu: 70 kg Boyu: 176 cm Göz Rengi: Siyah Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Bilkent Üniversitesi Sevgilisi: Yok Evli mi: Hayır Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/cemadrian Twitter Hesabı: twitter.com/cemadrian Facebook Hesabı:

 • Can Yücel Kimdir

  Can Yücel Kimdir? Adı Soyadı: Can Yücel Doğum Tarihi: 21 Ağustos1926 Nereli: İstanbul  Burcu: Aslan Burcu  Kilosu: Bilinmiyor Boyu: Bilinmiyor Göz Rengi: Siyah Saç Rengi: Siyah/Kır Eğitim Durumu: Ankara Üniversitesi Sevgilisi: Yok Evli mi: Evet Eşi: Güler Yücel İnstagram Hesabı: Mevcut Değil Twitter Hesabı: Mevcut Değil Facebook Hesabı: Mevcut Değil   Can

 • Caner Erkin Kimdir

  Caner Erkin Kimdir? Adı Soyadı: Caner Erkin Doğum Tarihi: 04.Kasım.1988  Nereli: Balıkesir Burcu: Terazi Burcu Kilosu: 75 kg  Boyu: 181 cm Göz Rengi: Yeşil   Saç Rengi: Kumral Eğitim Durumu:  Bilinmiyor Sevgilisi: Yok Evli mi: Evli Eşi: Şükran Ovalı İnstagram Hesabı: www.instagram.com/canererkin Twitter Hesabı: twitter.com/canererkin Facebook Hesabı: Mevcut Değil   Caner Erkin