Ara

Altan Günbay Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Altan Günbay Kimdir?, Altan Günbay Kaç Yaşında, Altan Günbay Boyu, Altan Günbay Nereli, Altan Günbay Biyografi, Altan Günbay Vikipedi, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Altan Günbay Kimdir?


Adı Soyadı: Altan Günbay 
Doğum Tarihi: 19 Ocak 1931 
Nereli: Konya  
Burcu: Oğlak Burcu
Kilosu: Bilinmiyor  
Boyu: Bilinmiyor
Göz Rengi: Siyah
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu: Ankara Devlet Konservatuarı 
Sevgilisi: Yok
Evli mi: Evet
Eşi: Müveddet Günbay                                                         
İnstagram Hesabı: Mevcut Değil
Twitter Hesabı: Mevcut Değil 
Facebook Hesabı: Mevcut Değil
 

Altan Günbay Biyografisi


Altan Günbay Konya’nın küçük bir mahallesin de 19 Ocak 1937 tarihin de Dünyaya gözlerini açmıştır. İlk okul hayatı hakkında pek bir şey bilinmese de Lise öğrenim hayatını Ankara Gazi lisesin de tamamladı. Eğitim hayatının devamı için dana sonra Ankara Devlet Konservatuarına yazıldı ve 4 yıllık bir eğitimden sonra eğitiminin hala yeterli olmadığını düşündüğü için Almanya ya eğitim almaya gitmiştir.

Almanya da eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye geri döndü ve Ankara Devlet Opera ve Balesin de işe girdi. Çalıştığı dönemler de sahneye de ilk defa bura da çıktı. Cavalleria Rusticana operası ile birlikte 1954 yılın da sahneyle tanıştı ve Lucia, Othello, Carmen, Salome gibi 20’den fazla opera da başrol olarak görev aldı. İstanbul Devlet Operası’nın kurulması üzerine kendisine gelen teklifi değerlendirdi ve 1969 yılın da İstanbul’a taşındı. İstanbul da 30 yıllık iş kariyerin de solist sanatçılığı, rejisörlük ve müdür yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

İlk Sinema ile tanışma şansı Şehrazat filmi ile birlikte 1964 yılın da gerçekleştirmiştir. Oyunculuk kariyerine 250’den fazla film projesi sığdırdı. Türkiye’nin Yull Bryner’ı olarak anımsanmış saçları olmasına rağmen özellikle saçlarını kazıtmıştır. Memduh Ün’ün özel ricası ile Altın çocuk filmi için saçlarını kazırmış ve 1966 yılın dan sonra ki 18 sene boyunca saçlarını kazıtmaya devam etmiştir.

Karakteristik yüz hatları ve ifadesi, ince bıyıkları, Ustura ile kazınmış başı ile birlikte Türk sinemasının en önemli karakterlerinden birisi oldu. Oynadığı filmler de genellikle kötü adam rollerini başarı ile canlandırdığı için kötü adam karakteri onun üzerine oturmuş ün ve şöhret getirmiş. Usta oyuncu Altan Günbay canlandırdığı rolü korumak için uzunca yıllar boyunca fiziğini korumaya çalışmıştır.

Sinema ve dizi sektöründen asla kopmayan ve devam eden Altan Günbay son projesi olarak Çocuklar Duymasın isimli televizyon dizisinde rol almış Haluk karakterinin Babası karakterini canlandırmıştır.

Bekliyorum ve Buğulu gözler gibi birçok şarkıyı besteledikten sonra Uykusuz geceler isimli filmin de fon müziğini yapmıştır bunun yanı sıra birçok şarkı da bestelemiştir.

Beni unutma ve Seni Kalbime Gömdüm isimli filmlerin 1982 yılın da yapımcılığını yapmıştır.

Usta oyuncu kariyerine birçok proje ve Beste sığdırdıktan sonra 3 Mart 2014 yılın da vefat etmiş Büyükçekmece Mezarlığına defnedilmiştir.


Biyografiler

Yeni Popüler
 • Roger Vadim Kimdir

  Roger Vadim Kimdir? Adı Soyadı: Roger Vadim Doğum Tarihi: 26 Ocak 1928  Nereli: Paris Fransa Burcu: Kova Burcu Kilosu: 75 kg Boyu: 185 cm Göz Rengi: Mavi Saç Rengi: Kahverengi Eğitim Durumu: Üniversite Mezunu   Sevgilisi: Yok   Evli mi: Evet Eşi: Marie Christina Barrault İnstagram Hesabı: Mevcut Değil Twitter

 • Rihanna Kimdir

  Rihanna Kimdir? Adı Soyadı: Robyn Rihanna Fenty Doğum Tarihi: 20 Şubat 1988   Nereli: Saint Michael, Barbados  Burcu: Balık Burcu Kilosu: 55 kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Yeşil  Saç Rengi: Siyah  Eğitim Durumu: Lise Terk Sevgilisi: Matt Kemp Evli mi: Hayır   Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/badgalriri Twitter Hesabı: twitter.com/rihanna Facebook

 • Mel Gibson Kimdir

  Mel Gibson Kimdir? Adı Soyadı: Mel Columcille Gearard Gibson Doğum Tarihi: 03 Ocak 1956 Nereli: New York  Burcu: Oğlak Burcu Kilosu: 75 kg Boyu: 177 cm Göz Rengi: Mavi Saç Rengi: Açık Kahverengi Eğitim Durumu: New South Wales Üniversitesi Drama Bölümü Sevgilisi: Nadia Lanfranconi Evli

 • Lady Gaga Kimdir

  Lady Gaga Kimdir? Adı Soyadı: Stefani Joanne Angelina Germanotto Doğum Tarihi: 28 Mart 1986 Nereli: New York Birleşik Devletler Burcu: Koç Burcu Kilosu: 49 Kg Boyu: 155 Cm Göz Rengi: Ela Saç Rengi: Kahverengi Eğitim Durumu: Katolik Üniversite Sevgilisi: Taylor Kinner (2011’den beri) Evli

 • Kim Kardashian Kimdir

  Kim Kardashian Kimdir? Adı Soyadı: Kim Kardashian  Doğum Tarihi: 21 Ekim 1980 Nereli: Kaliforniya ABD  Burcu: Terazi Burcu Kilosu: 59 kg  Boyu: 159 cm Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu:  Sevgilisi: Yok   Evli mi: Evet Eşi: Kanye West İnstagram Hesabı: www.instagram.com/kimkardashian Twitter Hesabı: twitter.com/kimkardashian Facebook Hesabı: www.facebook.com/KimKardashian   Kim Kardashian Biyografisi Ermeni