Ara

Ali Özütemiz Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Kıvırcık Ali Kimdir?, Ali Özütemiz Kİmdir, Kıvırcık Ali Biyografisi, Kıvırcık Ali Nereli, Ali Özütemiz Biyografi, Kıvırcık Ali Vikipedi, Kıvırcık Ali Ailesi, Kıvırcık Ali Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Ali Özütemiz Kimdir?


Adı Soyadı: Ali Özütemiz (Kıvırcık Ali)
Doğum Tarihi: 10 Ekim 1968 
Nereli: Tokat 
Burcu: Terazi   
Kilosu: Bilinmiyor 
Boyu: Bilinmiyor
Göz Rengi: Yeşil
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu: İlkokul 
Sevgilisi: Bilinmiyor 
Evli mi: Evet 
Eşi: Şadıman
İnstagram Hesabı: Bilinmiyor
Twitter Hesabı: Bilinmiyor
Facebook Hesabı: Bilinmiyor
 
Ali Özütemiz Biyografisi

Aşık Ali adlı bir halk ozanının oğlu olan Kıvırcık Ali 10 Ekim 1968 yılında dünyaya geldi. Ali Özütemiz İlkokul eğitimini tamamladıktan sonra eğitim hayatına bir son verip İstanbul’a gitmeye karar verdi. 1983 yılında İstanbul’a gelen Özütemiz bir saz atölyesinde bir iş buldu.

Musa Eroğlu, Arif Sağ, Ali Kızıktuğ, Muhlis Akarsu gibi sanatçıları idol haline getirdi ve onların şarkıları ile büyüdü ve genç yaşında sazına âşık oldu.
Ali Özütemiz iki yıl boyunca İstanbul Kasımpaşa’da bulunan Güngör saz evinde çalıştı. Saz evinde çalıştığı dönemlerde aynı zamanda sanatıyla da icra etmeye devam etti. Ara ara farklı işlerde yer alsa da Özütemiz bir gün Tepebaşı Gazinosunda düzenlenen ses yarışmasında birinci oldu. Sanatını hiçbir zaman bırakmayan Ali Özütemiz aynı dönemlerde Kıvırcık olan saçları yüzünden Kıvırcık lakabını almış ve kıvırcık Ali olarak anılmaya başlandı. Kıvırcık Ali 1988 yılında dünya evine Şadıman Hanım ile girdi ve 2 çocuk sahibi oldu bu evlilikten. Kıvırcık Ali 1990 – 1991 yılları arasında vatani görevini yerine getirmek için İstanbul’dan ayrılmak zorunda kaldı. 1991 yılında askerlikten dönen kıvırcık Ali albüm çalışmalarına başladı ve sonra üç solo albümü yapan Özütemiz 1994 ve 1998 yılları arasında yaşadığı maddi sıkıntılardan dolayı albümlerini piyasaya verememiştir.

Grup Turnalar’ı 1995 yılında kuran Ali Özütemiz İbrahim Akkaya ve Mustafa Yılmaz ile bir yolculuğa atılır. Grubu kurduktan sonra albüm çalışmalarına devam etti ve 2 albüm yaptı daha sonra 1999 yılında ilk solo albümünü Gül Tükendi Ben Tükendim isimli solo albümünü yayınladı. Kıvırcık Ali Albümden sonra Yurtiçinde ve Avrupa’da pek çok konser veren Kıvırcık Ali bestelerini satmaya karar verdi ve Edip Akbayram ve Sibel Can başta olmak üzere pek çok ünlü sanatçıya isim verdi. Kıvırcık Ali bunun yanı sıra pek çok ünlü sanatçının albüm çalışması ve konserlerinde yer aldı.

Tarih Sayfası 11 Ocak 2011 tarihini gösterdiğinde Kıvırcık Ali Çatalca Tepecik mevkiinde geçirdiği trafik kazası sonucunda dünyaya gözlerini yumdu.   


Biyografiler

Yeni Popüler
 • Cem Özer Kimdir

  Cem Özer Kimdir? Adı Soyadı: Cem Özer    Doğum Tarihi: 5 Ekim 1959 Nereli: Göksun / Kahramanmaraş Burcu: Terazi Burcu   Kilosu: 78 kg Boyu:185 cm  Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Üniversite terk Sevgilisi: Yok  Evli mi: Evet Eşi: Pınar Dura İnstagram

 • Cem Davran Kimdir

  Cem Davran Kimdir? Adı Soyadı: Muharrem Cem Davran   Doğum Tarihi: 3.Mart.1964 Nereli: İstanbul Burcu: Balık Burcu Kilosu: 78 Kg  Boyu: 177 Cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Kır ve Siyah Eğitim Durumu: Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Sevgilisi: Yok Evli mi: Evet   Eşi: Hilal

 • Cem Adrian Kimdir

  Cem Adrian Kimdir? Adı Soyadı: Cem Adrian    Doğum Tarihi: 30. Kasım. 1980 Nereli: Edirne  Burcu: Yay Burcu Kilosu: 70 kg Boyu: 176 cm Göz Rengi: Siyah Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Bilkent Üniversitesi Sevgilisi: Yok Evli mi: Hayır Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/cemadrian Twitter Hesabı: twitter.com/cemadrian Facebook Hesabı:

 • Can Yücel Kimdir

  Can Yücel Kimdir? Adı Soyadı: Can Yücel Doğum Tarihi: 21 Ağustos1926 Nereli: İstanbul  Burcu: Aslan Burcu  Kilosu: Bilinmiyor Boyu: Bilinmiyor Göz Rengi: Siyah Saç Rengi: Siyah/Kır Eğitim Durumu: Ankara Üniversitesi Sevgilisi: Yok Evli mi: Evet Eşi: Güler Yücel İnstagram Hesabı: Mevcut Değil Twitter Hesabı: Mevcut Değil Facebook Hesabı: Mevcut Değil   Can

 • Caner Erkin Kimdir

  Caner Erkin Kimdir? Adı Soyadı: Caner Erkin Doğum Tarihi: 04.Kasım.1988  Nereli: Balıkesir Burcu: Terazi Burcu Kilosu: 75 kg  Boyu: 181 cm Göz Rengi: Yeşil   Saç Rengi: Kumral Eğitim Durumu:  Bilinmiyor Sevgilisi: Yok Evli mi: Evli Eşi: Şükran Ovalı İnstagram Hesabı: www.instagram.com/canererkin Twitter Hesabı: twitter.com/canererkin Facebook Hesabı: Mevcut Değil   Caner Erkin